Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


BETLÉM: Jam session před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně v režii Martina Kukučky.Vystoupí David Prachař, Lenka Dusilová, Katka Garcia a další.

Josef s těhotnou Marií se vydávají kvůli sčítání lidu do Betléma, kde Marie ve stáji pro dobytek porodí Božího syna Ježíše. Anděl tuto šťastnou novinu rozhlásí a všichni včetně Tří králů spěchají přivítat Spasitele. Jediný Herodes se příliš neraduje...
Tento známý biblický příběh se znovu odehraje 21. prosince od 17 hodin před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Právě kostel hraje při tvorbě inscenace Betlém zcela zásadní roli. „Jeho architektura již sama o sobě nabízí jevištní řešení bez nutnosti ji doplňovat jinou scénografií. Naopak bude stačit jednotlivá místa akcentovat světlem a oživit je situací,“ říká režisér Martin Kukučka.
Hlavní roli vypravěče a průvodce celým Betlémem ztvární herec David Prachař, jenž je výjimečný svou schopností improvizovat a hravě pracovat s textem. S autorskými koledami vystoupí Lenka Dusilová, Katka García a další.
Inscenace Martina Kukučky, režiséra známého z tandemu SKUTR, osciluje na pomezí divadla, koncertu, happeningu či jam session. Inspirována je středověkým divadlem a veřejným prostranstvím, v němž divák spolu s vypravěčem putuje po jednotlivých obrazech.
Samotnému Betlému bude předcházet doprovodný program plný dílen, kde si dospělí spolu s dětmi budou moci z přírodního rouna vyrobit vlastní ovečku, domalovat si betlém, vystříhat sněhové vločky z papíru či ochutnat svou čokoládu.
Ačkoli je příběh o zrození Ježíše Krista starý více než dva tisíce let, zůstává i nadále aktuální již jen tím, že se dotýká každého vztahu rodiče a dítěte, bytosti, do které vkládáme své naděje.

AUSTRALAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.