Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Česká sekce Mezinárodního hnutí solidarity (International Solidarity Movement, ISM) si vás dovoluje pozvat na debatu „Jak se žije křesťanům v Palestin

V prosinci 2009 vydali palestinští křesťané dokument „Palestinský Kairos – Okamžik pravdy – Poselství víry, naděje a lásky ze srdce palestinského utrpení“. Tento historický dokument odsuzuje izraelskou vojenskou okupaci jako hřích proti Bohu a lidskosti a zdůrazňuje, že jakákoli teologie, která by legitimizovala okupaci je vzdálena křesťanskému učení lásky a solidarity s utlačovanými.

Co bylo důvodem pro vydání Palestinského Kairosu a jaké jsou jeho hlavní cíle? K čemu vyzývají svět palestinští křesťané a proč podporují bojkot Izraele? Jak se Kairos vypořádává s falešným výkladem tzv. izraelsko-palestinského konfliktu jako údajně konfliktu náboženského, a nikoli politického? Co mohou dělat čeští křesťané na podporu Palestinců? Jak mohou (nejen) poutníci odpovědně cestovat po místech Svaté země?

Na téma křesťanských aktivit na okupovaných palestinských územích promluví po skypu Nidal Abu Zuluf, jeden ze zakladatelů Palestinského Kairosu a ředitel iniciativy Joint Advocacy Initiative sdružující organizace YMCA z Východního Jeruzaléma a YMCA Palestina. Debaty se dále zúčastní Filip Outrata, historik a teolog, sloupkař Deníku Referendum, a Moein Shomali, Palestinec žijící v České republice a vedoucí Palestinského fóra, který pochází z křesťanského města Beit Sahour vedle Betléma, a další hosté. Moderuje ISM ČR.

Akce je pořádána ve spolupráci s Palestinským fórem v rámcí pravidelných Úterních fór klubu Cross (UFOSS). Aktualizované informace o debatě najdete na webu ISM ČR: http://ism-czech.org.

Další podrobnosti na http://ism-czech.org/2013/12/10/pozvanka-na-panelovou-diskusi-jak-se-zije-krestanum-v-palestine/

FB event
https://www.facebook.com/events/252240778271524/

VSTUP ZDARMA


UFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UFOSS --- 13:02:12 13.12.2013
flyer