Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


Premiera revolučního freeski/snb movie Valhalla
https://vimeo.com/80938496
https://vimeo.com/72229621

VALHALLA, čtvrtý celovečerní film z produkce Sweetgrass Productions, vypráví příběh muže, který se vydává znovu objevit ztracenou svobodu svého mládí.
Valhalla svým unikátním zpracováním a strukturou dekonstruuje tradiční filmový jazyk adrenalinových sportů a přichází s novými postupy, se kterými takto výrazně zatím žadný z lyžařských filmů nepracoval.

Propojení nekomromisních freeridových scén s výrazně narativně orientováným přístupem vytváří příběh, ve kterém sledujeme putování muže uchylujícího se do divokých severních lesů hledaje uspokojení, porozumění a lásku v jednom z nejhlubších prašanů na světě.
Impozantní cenami ověnčená kamera v kombinaci s příběhem a postavami, činí z Valhally živoucí erupci barev, sněhu a nostalgické duše.


Klíčem k impozantnímu stylu Valhally byly dva roky natáčení v mystickém ráji Britské Kolumbie. Film, inspirován zkoumáním éry Woodstocku, se rychle rozrostl na 60-ti stránkový scénář obsahujuící dialogy, postavy, scénu, světla a kostými – což dokazuje jasný odklon od běžného způsobu vzniku freeski filmů.
Se základnou v Nelsonu (Britská Kolumbie) — nejhustší město o kterém jste nikdy neslyšeli — se produkce inspirovala v místní undergroundové kultuře. Toto místo je v podstatě skutečnou Valhallou a historickým útočištěm padlých bojovníků — od desertérů z Vietnamu, až po ruské politické vězně. Čerpajíce z této pulsující kultury a neuvěřitelného sněhu, se rodina ze Sweetgrass úplně ponořila do lokální scény, aby vytořila narrativní realistické dílo.

Sweetgrass točili Valhallu v posvátné zemi, od světového backountry resortu v Rogers Pass (Britská Kolumbie) po masivní ledovce a hřebeny v Haines na Aljašce, s jednou podmínkou — všude se museli dostat po svých. Žádné teréní vozy, žádné skútry a opravdu jen ve velmi výjimečných případech helikoptéry.

Díky slibu využívat pouze lidské síly, si kluci ze Sweetgrass prošli 30-ti stupňovými mrazy, několikatýdenním spaním na ledovcích, dennodenním vstávaním ve tři ráno a taháním 25-ti kilové filmařské výbavy na zádech. Po nesčetných hodinách natáčení a ještě delšího času stráveného ve střižne se zrodila Valhalla — budoucí klasika pro milovníky prašanových dnů (a Sierry Quitiquit).

MATESO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.