Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Oslavte stoleté výročí natočení jednoho z prvních hororů projekcí ze staré dobré 35mm kopie za doprovodu Kazet, které k filmu složily originální set!

R: Hanns Heinz Ewers, Stellan Rye, D 1913, 85 Min.
15.12.2013, 19:00 Městská knihovna v Praze
Original live soundtrack KAZETY
Vstup volný / Eintritt frei

Pražský student je prvním autorským snímkem v dějinách kinematografie a zároveň jedním z prvních hororů: chudý student Balduin prodává svůj zrcadlový odraz za sto tisíc zlatých, aby pozdvihl svůj sociální status a mohl se plně zapojit do společenského života. To se mu daří, jeho dvojník ho ale stále pronásleduje...

Ve snímku najdeme motivy z díla O. Wilda či E. T. A. Hoffmanna, snímek jako takový ale poprvé vznikl na základě autentického scénáře. Film se dočkal v průběhu první poloviny 20. století několika předělávek, první verze z roku 1913 je ale považována za nejzdařilejší – díky své temné atmosféře, hereckým výkonům a také krásně zachycené pražské kulise.

V Česku málo známý němý film Pražský student byl natočen přesně před 100 lety. Oslavte s námi jedinečné jubileum předvánočním promítáním. Ve velkém sálu Městské knihovny v Praze máte možnost vidět projekci za exkluzivního živého doprovodu dua Kazety. A pozor: jedná se o výjimečnou projekci ze staré dobré 35mm kopie!

pozvat známé na fcb můžete tady

TOX_MAS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOX_MAS --- 15:02:32 5.12.2013
zvěte známý sem nebo na fbc prosím, ať tam není prázdno - byla by to škoda, bude to dobré...