Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


Kabaretní diskoparty s tombolou příjemných služeb, hudebními vystoupeními a djs.

*Naše těla jsou bitevní pole, na nichž se každý den odehrávají zápasy mezi naší svobodnou vůlí a individuálním vkusem a společenskými očekáváními a nároky kladenými na naše těla.*

Těšit se můžete na:
Sonja Neverstop (raw electronic salad with classical spices, http://www.sonjaneverstop.com/)
Gagarin (electronica D.I.Y., http://bandzone.cz/gagarin)
Mušnula (queer pop, Praha, http://www.facebook.com/Musnula)
Djs Überpunx a Liška

*jako vždy v maskách, převlecích a srandách tentokrát na téma Your body is a battleground
*akce je nekuřácká a koná se pod hlavičkou Good night macho pride
* večerem vás provedou Hortenzie Vzteklá a Martin Tvrdý

Naše těla jsou bitevní pole
Lidé upravovali svoje těla odpradávna. Dnes máme díky vývoji medicíny a nejrůznějších technologií mnohem širší možnosti, jak do těla zasahovat (a tento zásah přežít). Masově se rozšířil piercing, tetování, ale i různé operativní zákroky, od implantátů, přes face-lifting až po odsátí tuku.
Spousta úprav těla se řídí genderovým řádem – jaké části těla holit, jaké nechat zarůst vlasy a chlupy, jaké vystavovat či schovávat, nebo jaké proporce máme mít. Tak třeba zatímco u žen se pozitivně hodnotí štíhlá postava a jediné, co by mělo být opravdu velké, jsou prsa, u muže je skoro životní tragédie malý vzrůst a útlá ramena. A holení nohou? Jste-li muž, pak vás ani nenapadne je oholit (pokud závodně neplavete nebo nejezdíte na kole), ale jste-li žena, razíte hladkou kůži, pokud ovšem nechcete být označena za feministku.
Náš gender nás vede k tomu, abychom jako dívky a ženy trpěly mýtem krásy a chorobně hubly, nebo abychom jako muži posilovali do polomrtva a krmili se bílkovinnými koncentráty a steroidy.
Celé tohle usilování o genderově podmíněnou krásu je mimo jiné taky velký byznys: pro módní časopisy, obchody s kosmetikou, oblečením a nejrůznějšími preparáty, i pro kliniky a studia, kde zásahy do těla provádějí.
Je paradoxní, že tenhle byznys, který operuje prsa jako na běžícím pásu, protože větší prsa znamenají přece i větší sebevědomí, nedokáže strávit žádost na operaci od transgender lidí. Třeba aby „biologické ženě“ prsa odebrali nebo „biologickému muži“ prsa přioperovali. To totiž nespadá do logiky genderového řádu.
Ač se to nemusí zdát, také bílá barva pleti je žádoucí norma krásy. Indické modelky si bělí kůži, modelky černé barvy pleti naplňují euroamerické standardy krásy. A v neposlední řadě krásné tělo je normální a „zdravé“, tedy nešilhá, nemá křivé zuby, nekulhá, nemá jizvy, ani nejezdí na vozíku.
Naše těla jsou bitevní pole, na nichž se každý den odehrávají zápasy mezi naší svobodnou vůlí a individuálním vkusem a společenskými očekáváními a nároky kladenými na naše těla.
A proto říkáme: nasrat na genderový řád, nasrat na mýtus krásy!

EPHE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.