Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Imre Kiss live [HU / Farwechsel]
Norwell live [HU / Farbwechsel]
Mike.H
Not_me
V! (Oozlum)

SEED se po delší pauze vrací do Café V lese a to hned s dvěma zahraničními hosty, kteří by neměli uniknout vaší pozornosti. Poslední listopadový pátek do vršovického klubu zavítají čerstvé posily maďarské elektronické scény IMRE KISS a NORWELL a naživo představí svou vlastní produkci, Norwell dokonce ve světové premiéře.

Světoběžník, grafický designér a hlavně talentovaný producent Imre Kiss je stejně tak doma na Slovensku a Anglii jako v Maďarsku. Momentálně se mu nicméně asi nejvíc líbí v Budapešti, kde našel spřízněné duše v médiích stále skloňovanějším labelu Farbwechsel Tam mu také nedávno vyšlo na klasické kazetě jeho debutové album "Midnight Wave". "Půlnoční vlna" nabízí působivý mix hypnotické, skoro až ambientní, elektroniky a houseovejších tracků, s kterými Imre může bez problémů rozbíjet taneční parkety. Album doplněné remixy od Best Available Technology a bosse Farbwechselu S Olbrichta by mohlo klidně být nějakou ztracenou a znovuobjevená kazetou z 80. let, na níž se lo-fi estetika potkává s Kissovými osobními pocity. "Ze začátku byla moje hudba docela konzervativní, co se týče zvuku a struktury. Čím víc jsme se snažil udělat track perfektní, tím méně sem s ním byl propojen, takže jsem se musel rozhodnout jak dál. V tom období jsem viděl koncerty Johna Mause a Peaking Lights a úplně mě to pohltilo. Uvědomil jsem si díky nim, že nemusíte mít perfektní zvuk, aby jste mohli dělat perfektní hudbu. Bylo to tak lidské," prozradil Farbwechsel hrdina v rozhovoru pro Radio Wave, jak se dopracoval ke svému současnému soundu. "Baví mě producenti, kteří se neřídí žádnými pravidly, třeba Actress, dále jsou pro mě inspirativní věci vycházející u Opal Tapes nebo Astro:Dynamics."

Druhým pozvaným na listopadovou edici Seedu bude Balázs Semsei alias Norwell, který si udělá pracovní výlet do Prahy po necelém roce. Zatímco loni doprovázel jako DJ vystoupení projektu SILF, tentokrát se představí jako live act se svými vlastními písničkami. Norwell je dalším velvyslancem budapešťského Farbwechselu a na Seed určitě nebyl pozván jen tak do počtu. Do konceptu večírku totiž se svým vypilovaným zvukem, výrazně ovlivněným krautrockem 60. a 70. let a psychedelií, dokonale zapadne. Semsei na sebe upozornil už svým debutovým EP "I Kissed The Sun" pro kanadský label Shabu Recordings, z něhož za vypíchnutí stojí zejména titulní sladkohořký song zabalený do melancholických syntezátorových melodií. "Moje skladby jsou fúzí houseu, techna, elektroniky a krautrocku, nechci být ale zavírán do nějaké konkrétní škatulky," vypadlo ze Semseie v interview pro Eastern Daze. "Norwell se narodil ve chvíli, kdy jsem se vykašlal na virtuální synthy a pořídil si analogové mašinky. Nyní produkuji téměř výhradně analogově, počítač využívám hlavně až v konečné fázi při mixování skladby. Není to o tom, že bych vyloženě nesnášel digitál, ale analog je mi v mnoha ohledech bližší, rád pracuji s něčím, co je skutečné.."


Vstupné 100,-


IMRE KISS live (Farbwechsel)
https://soundcloud.com/imrekiss
http://farbwechsel.bandcamp.com/album/imre-kiss-midnight-wave
http://easterndaze.net/post/56414317333/from-verdi-to-budapest-house-music-an-interview-with
http://www.rozhlas.cz/radiowave/vychodiska/_zprava/vychodiska-imre-kiss-a-jeho-nocne-vlny--1266290


NORWELL live premiere (Shabu, Box Records, Farbwechsel)
https://soundcloud.com/norwell
http://boxrecords.bandcamp.com/album/harmonia
http://sugarglidermusicnews.com/blog/2013/06/03/norwell-harmonic-kosmische-sounds/

_______
Rezidenti
Mike.H http://soundcloud.com/mikeh
Not_me http://soundcloud.com/not-me
V! http://soundcloud.com/oozlum

https://soundcloud.com/seedparty/seed-rozhovor-mixy-audience
http://www.facebook.com/seed.party
http://www.c-heads.com/2013/10/28/c-heads-podcast-14-mike-h/

_________________
za podporu děkujeme

Spaceboss.net
http://www.spaceboss.net/

Goout.cz
http://goout.cz/

Club Maté
http://www.clubmate.co.cz/
http://www.facebook.com/pages/Club-Mate-czsk/254335821292095?ref=ts&fref=ts

MIKEH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.