Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Obdarujte neznámého člověka! Uvolněte se v předvánočním shonu a pojďte s námi dělat někomu radost.

Zapomeneme na starosti s pečlivou přípravou těch správných svátků, a přinutíme alespoň na chvíli na ně zapomenout i někoho dalšího. Proč nerozzářit někomu den, jen tak, protože můžeme?

1. Vyrobte nebo nakupte několik dárků, které někomu udělají radost.
Výběr je docela na vás. Může to být něco, co sami vytvoříte - kreslete, básněte, sochejte, mixujte, pěstujte… Může to být něco, co vlastníte, ale myslíte, že někomu už to přinese víc. Může to být něco, co koupíte. Jen darujte to, co opravdu potěší.
Snad jen darujte něco trvanlivého a vyvarujte se čehokoli, co může vzbudit nedůvěru.

2. Napište ke každému anonymní, ale osobní vzkaz.
Budeme neznámí, ale nebudeme odtažití. Chceme opravdu potěšit, a obdarování od srdce mnohdy potěší víc, než samotný dárek. Postačí několik slov.

3. Dárky pečlivě zabalte.
Odbývání u potěšení nemá místo.

4. Darujte!
Rozptýlíme se po ulicích, pro každý dárek si vyhlédneme padnoucího příjemce, a dárek slušně nabídneme a předáme. Můžete prohodit pár slov, ale nemusíte.


- volně z webu iniciativy: -

„Nepodceňujte moc dobrosrdečnosti a laskavosti. Dokáže stvořit úsměv či smích docela z ničeho. Může změnit něčí náladu, může změnit názor, nebo dokonce pohled na život. A hlavně, laskavost bývá nakažlivá. Mění lidi, mění svět. A jako kouzlem se vždycky dokáže vrátit k vám.“

Gifts for Strangers je celosvětová iniciativa za šíření laskavosti a dobré vůle skrze jednoduché, ale silné činy. Víc si můžete přečíst na http://giftsforstrangers.org/

PISKVOR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HELA --- 0:27:30 21.12.2013
Super nápad, jestli najdu odvahu, tak se taky zapojím :)
A kdyby to někoho zajímalo, tak jsem (trochu narychlo) napsala článek o akci na Humanart http://www.humanart.cz/clanek-83327-darky-pro-nezname.html (případné chyby a nesmysly prosím omluvte nebo mě na ně upozorněte, ať je můžu opravit:))
PISKVOR --- 10:33:14 20.11.2013
Ech, klatě - ten stručnej popis se bez varování osekává. Opraveno.
KONZUM23 --- 20:52:02 17.11.2013
eh, těch čeho?