Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Srdečně Vás zveme na zahájení festivalu a galerie Vestředu a na slavnostní vernisáž výstavy pod názvem TOP TEN A TEN grafického designu.


VESTŘEDU je festival současného umění a designu v Plzni. Cílem je překlenout propast mezi laickou veřejností a současným uměním. Jak už název napovídá, hlavním akčním dnem festivalu je středa. Navazujeme tak na tradici vernisáží bývalé proslulé studentské galerie Suterén a na tradici celého univerzitního města Plzně, kde kulturním dnem není (jen) pátek, ale díky studentské populaci, se jím stává především středa. Spojení slov, ale také symbolizuje snahu fyzického přiblížení studentů z Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara na Borech směrem do centra města.
Středobodem festivalu je kreativní centrum - galerie, která propojuje vzdálenou fakultu s již existujícím alternativním prostorem Moving Station (prostor bývalé nádražní stanice). Posun se děje nejen kulturně, ale i geograficky. Vzniká tak zajímavá stezka uměním, propojující hned tři lokality města.

Projekt vznikl za podpory Nadace Vodafone a Plzeň 2015.

___________________________________________________________________

VESTŘEDU is the gallery and festival of contemporary art and design in Pilsen. The concept of the project is an effort to take the art of students from the Faculty of Art and Design located in the industrial area of Bory and bring it to the city center. With a year-round festival program, we want to show art to the people, as a natural and interesting part of their lives and to openly discuss it together and to participate in it.

YYUGH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.