Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


ASUNA (Aotoao, JP): Asuna je hudebník a výtvarník z japonského města Kanazawa. Na turné ho doprovází projekt GG (Tarnovski, Ježek, Knoflíček, Federse

ASUNA & GURUN GURUN TOUR

[Popis]

14. 11. Stanica ŽILINA
www.stanica.sk
15. 11. GVUO OSTRAVA
www.gvuo.cz www.bludnykamen.cz
17. 11. Pilot PRAHA
www.pilotklub.cz www.silver-rocket.org


ASUNA (Aotoao, JP):
Asuna je hudebník a výtvarník z japonského města Kanazawa. Pro jeho koncerty je typické používání nepřeberného množství klávesových nástrojů a elektroniky: starými varhanami počínaje, přes všemožné modely japonských keyboardů Casio až po zvukové hračky pro děti. Jeho živé performance mají nejbíže k experimentální drone music, v Asunových skladbách jsou ale k nalezení i vlivy lo-fi popu, freak folku, noisu, punku, minimalismu nebo tokijské improscény onkyo.

Asunovo zřejmě nejúspěšnější album Flowers z roku 2009 je možné vnímat jako soundtrack k eskapistickým snům mnoha současných Japonců. Zvukové koláže z terénních nahrávek, akustických nástrojů, laciných kláves a bicích automatů vyvádějí posluchače ze řvoucích ulic japonských velkoměst na venkov, do parků a květinových zahrad. Jeho nejnovější deska Aihara 1825, City Heim Kiri B-207 se nese ve znamení minimalismu a dlouhých syntezátorových dronů. V poslední době se Asuna věnuje zejména dvěma zvukovým instalacím: 100 Keyboards a 100 Toys, s jejíž „přenosnou" verzí právě vyráží na evropské turné.

Asuna svoje nahrávky vydává na mnoha labelech po celém světě (and/OAR, Spekk, Home Normal, Apestaartje, Students of Decay, Music Related…). Spolupracoval např. s I am Robot and Proud, Sawako, My Pal Foot Foot, The Medium Necks nebo s japonskou ambientní hvězdou Chiheiem Hatakeyamou a jeho projektem Opitope. Sólově nebo s projekty Helll a Valve/Membrance procestoval Asuna Spojené státy, Asii a Evropu, vystupoval mj. i na berlínském Transmediale. Asuna je kurátorem labelu Aotoao, který proslul zejména sérií Casiotone kompilací (mj. Casiotone for the Painfully Alone, Greg Davis, Will Long…) a kazetového vydavatelství WFTTapes.


GURUN GURUN (Home Normal, CZ):
Gurun Gurun je elektroakustický projekt čtveřice Ondřej Ježek (OTK), Federsel (B4, Handa Gote, Wabi Experience), Tarnovski (Wabi Experience, IQ+1) a Tomáš Knoflíček. Gurun Gurun doposud vydali 2 desky u britsko-japonského labelu Home Normal (Bvdub, Ian Hawgood, Gereth Davis, Machinefabriek, Celer, Pimmon...). Spolupracovali se Sawako, Opiatem, Moskitoo, Floexem nebo s hráči na violy da gamba Irenou a Vojtěchem Havlovými. Jejich skladby se objevily na řadě kompilací po celém světě, remixovali například Koen Park, .tape., nebo Park Avenue Music. Gurun Gurun se věnují také scénické hudbě. Koncertovali společně s Timem Heckerem, Boduf Songs, Lichens, Trespassers William, Grails, Cuushe aj.

V současnosti vzniká nové album Gurun Gurun a polovina kapely (Federsel+Tarnovski) připravuje k vydání desku projektu Wabi Experience.

http://homenormal.com/asuna
http://www.aotoao.jp/
http://youtu.be/P5SCup2WdaM (100 Toys Live)
http://bit.ly/H9VD8L (100 Toys Live, NYC)

http://www.gurunas.net/
https://soundcloud.com/gurun-gurun
http://vimeo.com/52560985

FEDERSEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.