Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


Další z UFOSS věnované Romům se zaměří na téma LGBT aktivismu a obecně homosexuality u Romů.

Další z UFOSS věnované Romům se zaměří na téma LGBT aktivismu a obecně homosexuality u Romů. Po projekci krátkého polohraného dokumentu Roma boys s Vámi o tom, jaké to je být romský homosexuál, co je to coming out a jak moc je tolerantní česká a romská společnost vůči jiné sexuální orientaci, přijde diskutovat aktivista, politik, romista, pedagog, herec a režisér David Tišer.

David v roce 2012 založil občanské sdružení AraArt, které se jako jediné v ČR orientuje na poradenství pro romskou LGBT menšinu. Podílí se rovněž na činnosti Krizového štábu, složeného z romských studentů a absolventů středních a vysokých škol, kteří se vyslovují ke krizovým situacím, při nichž jsou vážně ohrožovány zájmy Romů. Kromě jiných aktivit Krizový štáb inicioval úspěšnou petici za zachování Muzea romské kultury v Brně.

David Tišer je rovněž scénárista a herec. Napsal scénář k filmu Roma boys, který byl třikrát oceněn na festivalu Famu fest 2008 a je držitelem ocenění "Nejlepší český film" na Fresh Film Fest-u 2010. Za jednu z titulních rolí v divadelní hře„Můj soused, můj nepřítel“ v Národním divadle byl nominován na cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent 2011.

O filmu:

Dokument režisérky Rozálie Kohoutové Roma boys - Příběh lásky se věnuje tématu homosexuality u Romů. Toto téma je dosud nezpracované, také z toho důvodu, že zde dochází k silné diskriminaci ze strany vlastní komunity. Hlavním hrdinou filmu je romský umělec, aktivista a homosexuál, který pochází z tradiční romské rodiny. Žije v Praze, kde jeho přátelé akceptují, že je gay. Jinak je tomu u jeho partnera v jeho rodném městě a v rodině, kde na něj jako na prvorozenéhočeká velká svatba.

http://www.csfd.cz/film/267468-roma-boys-pribeh-lasky/

VSTUP ZDARMA


UFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANGIOLETTO --- 9:53:57 18.11.2013
Promítání začíná v 19 hod?
UFOSS --- 19:00:05 9.11.2013
flyer