Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


[ Společně proti fašismu! / 17.11.2013 / CR - Praha - Jungmannovo náměstí ]

Nacházíme se v kritické době. Neonacistické pochody a demonstrace se konají téměř každý víkend, nezřídka v několika městech najednou, roste brutalita útoků, stejně jako podpora, které se neonacistům dostává od tzv.obyčejných lidí. Ti po státu požadují větší a důkladnější represi, více kamer a policejních hlídek do ulic, čemuž místní úřady a radnice ochotně vycházejí vstříc. Rozsáhlých násilných střetů s policií, jaké se odehrály například nedávno v Ostravě, se masově účastní stovky fotbalových chuligánů z Čech a dokonce ze sousedního Polska. V ulicích se jim takřka nikdo nestaví na odpor. Nyní chtějí neonacisté z DSSS na výročí perzekuce českých studentů nacisty mašírovat centrem Prahy. Je na čase se jim společně postavit přímo v ulicích našich měst a ukázat jim, že je zde stále dost lidí, kteří nebudou se založenýma rukama přihlížet snahám o rehabilitaci jejich zločinné ideologie v české společnosti.

Na mobilizačním večeru chceme nabídnout nejen informace o připravované antifašisické protidemonstraci, ale rovněž možnost zapojit se do jejích příprav.

Společně proti fašismu! Demonstrace proti neonacistickému pochodu Prahou na mezinárodní studentský den
http://nerasismu.cz/na-e-l-nky/na-e-l-nky/spole-n-proti-fa-ismu-demonstrace-proti-neonacistick-mu-pochodu-prahou-na-mezi

Nyx event
http://www.nyx.cz/index.php?l=events;l2=2;id=23098;dw=1

FB event
https://www.facebook.com/events/382074695255885/?previousaction=join&source=1

VSTUP ZDARMA


UFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NERASISMU --- 21:37:39 11.11.2013
"Úspěch protestů nikdy nezávisí jen na připravenosti a úsilí jejich organizátorů. Nejinak je tomu i v případě antifašistické demonstrace, která se uskuteční 17. listopadu. Abychom neonacistům účinně ukázali, že je ani v Praze, ani jinde nechceme, potřebujeme, aby účastníci demonstrace byli dobře informovaní a zároveň kreativní.

Proto na mobilizačním večeru poskytneme všechny potřebné informace o této konkrétní akci, našich plánech či trasách pochodů. Nevynecháme rovněž všeobecné tipy, jak se na demonstraci chovat a zmíníme také právní aspekty veřejných shromáždění. Čím lépe známe naše práva, tím jsme silnější!

Letošní 17. listopad bohužel nebude poslední příležitostí, kdy budeme moci pozorovat, jak neonacisté mašírují našimi městy. A tak chceme v diskuzi debatovat nejen o tom, proč si myslíme, že veřejné protiakce jsou vhodnou formou vyjádření nesouhlasu, ale vnímat i jejich problematické aspekty. Jsme otevřeni vůči vašim názorům. Protože do demonstrace zbývá téměř týden, nabízí se stále mnoho příležitostí, jak se zapojit do jejích příprav. Pokud máte zájem, mobilizační večer je nejlepší příležitostí!"