Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

11 uživatelů půjde

hledání


Down On Knees I'm Weak - doom metal stoner - Leipzig, Chemnitz
Tartupaluk - hard core doom metal - Novoborsko
Finis Afemie - hard core punk - DC/PHA

Když jsme v březnu tohoto roku dělali koncert pro Down On Knees I'm Weak (DOKIW) v Praze, jejich baskytaristu přepadla náhlá nemoc, která kapele znemožnila koncert odehrát. Nedalo se mnoho dělat, ale já optimista (no fakt) jsem si řekl, že není všem dnům konec a příležitost ještě přijde. Netrvalo to dlouho a světe, div se, přišla. DOKIW, hutný doom metal s prvky stoner ze Saský Kamenice a Lipska, se vrací do Prahy. Promyšlená kompozice skladeb, dynamika, gradace, spousta nápadů, probouzí to atmosféru, no posuďte sami. Spolu s nimi se do sklepních prostor klubu v žižkovské Hospůdce Nad Viktorkou už teď těší Guts & Guns z Lipska. Obě kapely mají venku dlouho hrající desky, obě vyšly v loňském roce. V případě DOKIW je to album s názvem Stolen From Us, v případě Guts & Guns: The Pig Rug Collection. Guts & Guns plavou ve vodách hard core punku a stoner. Co k nim říct? V těhle vodách plavou velmi živelně, dovedou hrozivě vrčet a vůbec je to velice sympatická kapela. Když už jsme u té vody, dvě předcházející kapely budou společnicemi pro kapelu inspirovanou oblastí mrazivých vod Severního ledového oceánu, a to konkrétně ostrovem Tartupaluk. Tartupaluk, pocházející z Novoborska, hrají hard core, doom metal ovlivněný punkem a death metalem. Koncem července zveřejnili svoji nahrávku a poskytli ji kompletně volně ke stažení (visí na ulož to, odkaz je na bandzone kapely, lze stáhnout z bandcamp...), jak jinak.
Jak už jsem výše napověděl, koncert proběhne ve sklepních prostorách žižkovského klubu v Hospůdce Nad Viktorkou, a to ve čtvrtek 21. 11. 2013. Vstupné bude 90 až 130 korun, podle vlastního uvážení. Kdo je ve finanční tísni, že si ani 90 korun nemůže dovolit, raději přijďte než sedět doma.

http://dokiw.bandcamp.com/
http://tartupaluk.bandcamp.com/
http://finisafemie.bandcamp.com/

MIRA_KA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIRA_KA --- 19:23:28 20.11.2013
Stala se smutná událost. Před chvílí mi psala Klára z G&G, že jejich zpěvačka Karin prodělala operaci a není schopná zvládnout chystané turné, proto žel Guts & Guns nevystoupí. Namísto nich se na poslední chvíli podařilo domluvit kapelu Finis Afemie, hard core punk z Děčína a Prahy.