Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


ReFestival "Old´s cool" Myslíte, že co je staré, nemůže být zároveň "in"? A co stará hudba, literatura,výtvarné umění nebo móda? Jaký vztah má

Program:

Pondělí, 14. října, 19 h, Cafe Neustadt, Praha 1

Knihy se těžko vystavují: Zdenek Seydl, ve spolupráci s Archivem výtvarného umění, o.s. připravil a uvede Martin Hůla
+
Dj Martin Černý
---
První výstava z cyklu Knihy se těžko vystavují se zaměří na knižní obálky výtvarníka Zdenka Seydla (1916-1978). Jeho tvorba je jedinečná nejen svým rozsahem - výtvarnou podobu dal stovkám knih - ale především nezaměnitelným rukopisem. Seydlovy obálky jsou hravé a nespoutané, zcela navzdory představě, jakou máme o temné době jejich vzniku. Je paradoxní, že v kontextu dnešní doby působí Seydlovo knižní dílo ještě víc neuvěřitelně a aktuálně. Výstavu doplní tématický Seydlovský antikvariát.

Vystavené knihy jsou součástí sbírky Archivu výtvarného umění, o.s., Martina Hůly a Antikvariátu Elpida.

Po vernisáži hraje ze starých singlů k tanci i poslechu dj Martin Černý.
---

Úterý, 15.října, 18.30h, Palác U Stýblů (bývalá Alfa), Praha 1, 4+4 dny v pohybu

Ponožky od babičky

(mini)symposium o stáří, seniorech a mezigeneračních vztazích ve tvorbě umělců
---
Zajímají (mladé) umělce staří lidé? Na kolik je zastoupen pozdní lidský věk na současné výtvarné scéně?
Lidské stáří, vztahy k prarodičům a senioři obecně neleží ve středu zájmu současného českého umění. V kurzu je gender, politika, intimita nebo problematika samotného média, v němž umělci tvoří. Co se ale stane, když se vlastní babička ocitne v průsečíku uměleckého zkoumání svého vnuka, nebo když vnučka-umělkyně stráví víkend v opuštěném bytě svých prarodičů? Když divadelní režisér uvede seniory na jeviště, aby hráli sami sebe?
Výběr desetiminutových autorských prezentací umělců, dramatiků a jednoho kurátora si klade za cíl zpřítomnit stáří jako téma a ukázat šíři možných přístupů.
V pomyslném průsečíku představených projektů nalezneme špetku nostalgie, nepřímou odpověď na otázku co je stáří vlastně zač a drobné zamyšlení nad plynutím našeho osobního času.
Hosté: Michaela Pospíšilová Králová, Eva Jiřička, Ondřej Horák, Kamila Musilová, Adam Podhola, Milena Dopitová, Lucia Kašiarová, Dušan Skala, Ondřej Přibyl, Marek Ther, Daniela Baráčková, Tereza Sochorová
Moderuje: Ondřej Horák

---
Please The Trees a sbor Elpida

Úterý, 15.října, 20.30h, Palác U Stýblů (bývalá Alfa), Praha 1, 4+4 dny v pohybu

Netradiční, ale skvěle fungující spojení, to je společný hudební projekt indie-rockové kapely Please The Trees a sboru seniorů Elpida.
Please The Trees je svébytná táborská formace, jež si svou individuální cestou vydobyla pevnou pozici nejen na tuzemské hudební scéně. V roce 2012 kapela vydala v pořádí třetí desku A Forest Affair, za kterou získala hudební cenu Anděl 2012 v kategorii Alternativa.
Frontman Please The Trees Václav Havelka se v roce 2010 zapojil do kampaně proti diskriminaci seniorů. Své autorské písně z repertoáru PTT nazkoušel se seniorským pěveckým sborem Elpida.
Pěvecký sbor dvaceti seniorek pod vedením studentky Zuzany Seibertové zpívá od podzimu 2010, vystupuje na letních hudebních festivalech i na klubových scénách.
V roce 2012 natočili Please The Trees a Elpida společné EP. Obecně prospěšná společnost Elpida i tímto projektem usiluje o změnu vnímání seniorů většinovou společností.

fcb událost: https://www.facebook.com/events/401378599987710/

---
Partneři: 4+4dny v pohybu, Cafe Neustadt, Archiv výtvarného umění, o.s., Carton clan

XMARIE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.