Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Skupina První hoře slaví 15 let své existence, 8.listopadu v pražském Paláci Akropolis.

http://www.palacakropolis.cz/
http://bandzone.cz/prvnihore
http://bandzone.cz/marracashorchestra

PRVNÍ HOŘE – 15 LET ZA SCÉNOU

Skupina První hoře slaví 15 let své existence, 8.listopadu v pražském Paláci Akropolis zazní k této příležitosti více než dvacet skladeb toho nejlepšího ze všech vydaných alb. Výrazným hostem bude německá kapela Marracash Orchestra, jejíž strhující mix taneční hudby a tvrdé alternativy slibuje rovněž nevídaný hudební zážitek.

První hoře zároveň finišují s přípravami páté řadové desky s pracovním názvem „Imaginarium“ a videoklipu k již koncertně velmi žádané skladbě „Absurdistán“. Kromě dvou alternativně rockových balad se nové skladby ponesou ve svižném duchu, podpořeném pečlivou produkcí a výbušným zvukem ze studia Šopa. „Výhradně české texty představují jinotajná kázání, poodhalující oponu panoptikálního světa“, uvedl jejich autor a zároveň lídr kapely Milan Urza. "Novinkové skladby budou třaskavou směsí avantgardních vypalovaček i tradiční lehké melancholie, jak ji fanoušci znají zejména ze dvou posledních desek „Lamento“ a „Club Silencio“ ", upřesnil podobu chystaného alba Urza.

První hoře se vepsali do širšího povědomí alternativněji zaměřených posluchačů přelomovým albem „Lamento“, za které skupina obdržela v roce 2009 Cenu Anděl a o několik let později byla nahrávka oceněna rockovými publicisty v anketě Břitva i jako Album desetiletí.

TORUVIEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.