Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


vstup zdarma

Zveme vás na večer argentinského tanga do oktagonu Paláce Koruna v dolní části Václavského náměstí. Vystoupí kapela Escualo Tango a taneční pár Jára Tůma a Marianna Arzumanová, kteří také zájemce naučí základní taneční kroky argentinského tanga.

Vstup na akci je zdarma.

Secesní klenot zasazený ve spodní části Václavského náměstí se pyšní více než pouze krásnou budovou. Palác Koruna, postavený před 100 lety jako víceúčelová budova, která byla navržena s cílem vytvořit dynamické místo pulsující životem ve dne i v noci, nyní navazuje na tuto původní myšlenku a usiluje o obnovení dřívější popularity tohoto místa mezi předními českými vlastenci. Cílem tohoto projektu je oživení centra Prahy atraktivním kulturním programem.

Escualo kvintet vzniká roku 2011 a zabývá se interpretací stylu Tango argentino ve všech jeho podobách včetně skladeb argentinského skladatele Astora Piazzolly, v jehož hudbě nalézáme vzácné splynutí prvků argentinského tanga, klasické hudby a jazzu, vedle toho se kvintet zaměřuje též na populární francouzské jazzové směry - Gypsy jazz a New musette. Svůj název dostal kvintet podle stejnojmenné Piazzollovy skladby Escualo, což znaméná v překladu „žralok“.

Složení Escualo kvintetu co do nástrojového obsazení je identické s kvintetem Astora Piazzolly a jednotliví členové jsou předními hráči svých oborů a působí v mnoha významných souborech a nástrojových uskupení v České republice i zahraničí.

JAZZIVANA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TERESTRIS --- 13:37:09 24.9.2013
těším se:)