Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Zajímá Vás budoucnost Borského parku? Jste pravidelní návštěvníci? Chodíte sem sportovat, venčit psy, na procházku? Je Borský park stále nejoblíbeně

Den pro Borský park aneb Borský park a jak dál?

Zajímá Vás budoucnost Borského parku? Jste pravidelní návštěvníci? Chodíte sem sportovat, venčit psy, na procházku? Je Borský park stále nejoblíbenějším parkem v Plzni? Co myslíte?

Pro všechny zájemce se bude v sobotu dne 12. října od 10:00 konat setkání pro veřejnost, jehož cílem je získat náměty a připomínky k budoucím úpravám v Borském parku.

„ S veřejností jsme ohledně budoucnosti Borského parku intenzivně komunikovali v roce 2003, kdy jsme na základě společných diskusí s veřejností i s odborníky stanovili tzv. „Vizi obnovy Borského parku“. Postupně dle finančních možností jsou realizovány jednotlivé kroky k jeho obnově: obnova centrální travnaté plochy v Borském parku, obnova hlavního vstupu a realizace pítka, výměna mobiliáře, obnova cest a alejí, výstavba dětského hřiště. Chtěli bychom po deseti letech v diskusi s veřejností pokračovat a získat tak další náměty k regeneraci tohoto celoměstsky oblíbeného parku. V roce 2014 bude Borský park slavit 100 let od svého založení.“ říká Ing. Jana Pechová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Samotné setkání zahájíme komentovanou procházkou, kde se návštěvníci budou moci blíže seznámit s postupem obnovy parku a také o těchto krocích diskutovat. „Doprovodný program je připraven díky dobrovolníkům, kteří Borský park pravidelně využívají k volnočasovým aktivitám. Návštěvníci se proto mohou těšit na program pro děti připravený skautským střediskem Střela, které sídlí v klubovnách v Českém údolí. Konat se bude také amatérský fotbalový turnaj, představí se žongléři a bubeníci. Děti budou moci vyzkoušet stromolezectví nebo provazochodectví mezi stromy. Zveme Vás na cvičení jógy na louce nebo si můžete vyzkoušet frisbee. Program bude připraven pro všechny věkové skupiny, které Borský park pravidelně využívají“ říká Ondřej Starý z Centra pro komunitní práci. Sraz bude tedy v sobotu 12. října v 10 hod přímo v Borském parku v blízkosti centrální plochy, místo srazu bude označeno, aby ho nikdo nepřehlédl.

Doprovodný program je stále ještě otevřený, pokud tedy pravidelně chodíte do Borského parku se zajímavou volnočasovou aktivitou a chtěli byste se prezentovat i ostatním, kontaktujte prosím Ondřeje Starého z Centra pro komunitní práci (ondrej.stary@cpkp.cz)

Podrobnosti budou k nalezení na www.cpkp.cz nebo na www.svsmp.cz nebo ve Facebookové skupině "Borský park nás baví".

LOGICMASTER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.