Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Občanské sdružení Vilicus pořádá pohádkovou akci pro děti i dospělé s názvem „Daňkovské drakobraní“, v sobotu 14. září od 10. hodiny na zámku Daňkov.

Čarovná cesta za dráčkem Vilíkem plná dobrodružství a kouzel vás provede lesem a krásným okolím zámku Daňkov a nedalekého hradu Gutštejn. Čekají na vás vzrušující úkoly, vystoupení šermířů, dobová hudba, výtvarné a hudební dílničky pro děti i dospělé, bohaté občerstvení, středověké tržiště, tombola, jízda na dráčkovi a další překvapení.

Celou akci pořádá občanské sdružení Vilicus, které se snaží o záchranu a opravu zchátralého zámku Daňkov do historické podoby, a dále o jeho využití v rámci místních občanských spolků a sdružení. Výtěžek z této akce bude použit na obnovu historické střechy zámku.

Na zámek Daňkov se lze dostat vlakem ze žel. stanice Strahov (Horní Kozolupy) a dále pak po červené na Gutštejn a žluté na Daňkov, celkem to je 3,5km. Další variantou je busem do Konstantinových Lázní a dále pak 5 km po žluté na Daňkov. Nejsnáze to jde autem, držet se ukazatelů na Gutštejn, je to významná památka, proto to je na všech silnicích, apod. směr Stříbro – Okrouhlé Hradiště – Gutštejn. U zámku bude vyhrazeno místo pro parkování.

Přesná adresa:
Okrouhlé Hradiště 32, Konstantinovy Lázně, Plzeňský Kraj, GPS: 49°51'17.356"N, 13°0'51.034"E

Daňkovské Drakobraní se koná za podpory a pomoci:
Český svaz ochránců přírody
Klub Českých turistů
ASF Asociace Fantasy
SWAMP SOUND


Kontakt na pořadatele:

Ing. Jan Procházka
Předseda Vilicus o.s
tel: 723 642 053
www.vilicus.cz

GRISS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.