Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Koncert dvou zajímavých postav americké experimentální scény - Jenny Gräf, známá především z dua Metalux, a Scotta Speara aka id m theft able. Afterpa

Americká hudebnice Jenny Gräf, žijící v Baltimoreu, ve svých kompozicích i improvizacích zkoumá ambivalentní prostor mezi řádem a chaosem. Její hudba vychází z tradičních amerických písňových forem, jež transformuje do roztřepených a úlomkovitých melodií a rytmů. Používá jedinečný analogově-digitální syntezátor Tranoe, zkonstruovaný Peterem Blasserem, který jí umožňuje gesty i dotykem manipulovat strukturu i tvar zvuku. Její performance se pohybují v rozmezí od kvazi folkových instrumentací až po implozivní sonické návaly. Působila ve skupinách Metalux (s MV Carbon), Harrius (s Chiarou Giovando) a Bride of No No, nahrávky vydává například na labelech Hanson, Load, 5rc, Atavistic, Ehse nebo No Fun. Evropské turné podniká u příležitosti vydání LP The Future is a Faded Song.
Jenny Gräf na pražském koncertě doplní další Američan – Scott Spear z Portlandu ve státě Maine se svým sólovým projektem id m theft able. Jeho vystoupení se odehrávají na pomezí sound artu a performance a jsou většinou založené na improvizovaném hlasovém projevu a kolážích zvuků amplifikovaných i neamplifikovaných předmětů, podomácku vyrobených keyboardů a modifikované elektroniky. id m theft able osobitě připomíná fakt, který se často ignoruje: i noise může být hravý a zábavný.
Po koncertě bude následovat set skupiny DJs Sleep on Speed sdružených kolem hudebního blogu Red For Colour Blind.

Vstup: 100/80 CZK

http://jennygraf.bandcamp.com/
http://iiddmmtthhffffttaabbllee.blogspot.com/
http://redforcolourblind.blogspot.com

http://advojka.cz/A2+
http://cafevlese.cz

KLAMM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.