Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Velká podzimní cyklojízda 2013 s podtitulem „Cyklojízda za 2%“ vás zve k účasti!

Velká podzimní cyklojízda vyrazí v sobotu 14. září v 15:00 z Václavského náměstí.

Jako předvoj nadcházejícího Evropského týdne mobility chce iniciativa 
Auto*Mat upozornit na nesmyslné snižování výdajů města na neautomobilovou dopravu. Již téměř pro tři procenta všech cest*, které Pražané po městě denně urazí, si totiž zvolí jako hlavní dopravní prostředek kolo. Hlavní město to ale nereflektuje. Změňme to! Ukažme politikům, že nám není lhostejné, zač se utrácí naše peníze.  Řekněme jasně a nahlas, že chceme, aby město vyčlenilo alespoň 2 % svého rozpočtu na dopravu pro další potřebný rozvoj cyklistické infrastruktury a cyklodopravy!

KAM POJEDEME?

Velká podzimní cyklojízda je jedinečnou příležitostí pro takový apel na naše politiky. Po třetí hodině odpolední se vydáme na trasu, která je tentokrát naplánována na délku 13 km a protože pojedeme rychlostí cca 12km/h přívětivou všem kategoriím cyklopražanů, bude trvat kolem jedné hodiny, než dorazíme do cíle. Z Václavského náměstí vyrazíme směr Žižkov, poté ulicí Husitská a Koněvova až na Krejcárek odkud se spustíme do Libně a Holešovic. Cíl trasy je zatím předmětem jednání, ale naším velkým přáním je ostrov Kampa na Malé Straně. A proč? Kde jinde než v srdci Prahy, nejstarší městské části v přijemném prostředí parku na ostrově bychom se měli sejít, abychom společně zvedli svá kola na důkaz společných vizí a požadavků. Dáme teď větší prostor závěrečnému cyklosouznění?

Přidejte se k události Velká podzimní cyklojízda 2013 na Facebooku a zvěte své přátele! https://www.facebook.com/events/148289992033857/?fref=ts 

POJEĎME SI PRO 2%!

ALISS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALISS --- 0:55:49 11.9.2013
Jde o to, že v Praze se uskuteční právě 2% cest na kole, ale magistrát výdaje na neautomobilovou dopravu nesmyslně snižuje. Iniciativa Auto*Mat proto považuje za adekvátní začátek, aby magistrát vyčlenil alespoň 2 % z rozpočtu na dopravu pro rozvoj cyklistiky. Takže si myslím, že i pro ty 2% stojí za to jet.
OTAMAN --- 14:31:08 10.9.2013
Pro 20% bych jel, 2% je zoufale málo.