Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


HIP-HOPOVÁ VIZIONÁŘKA SE SAMETOVĚ SOULOVÝM HLASEM LADI6 VYSTOUPÍ V ZÁŘÍ POPRVÉ V PRAZE!
Novozélandská, zpěvačka, skladatelka a rapperka LADI6 přijížd

HIP-HOPOVÁ VIZIONÁŘKA SE SAMETOVĚ SOULOVÝM HLASEM LADI6 VYSTOUPÍ V ZÁŘÍ POPRVÉ V PRAZE!
Novozélandská, zpěvačka, skladatelka a rapperka LADI6 přijíždí poprvé do České republiky. V rámci evropského tour „Shine On“ vystoupí v úterý 10. září od 20.00 hodin v pražském Lucerna Music Baru.
Těšit se můžete na notnou dávku prosluněných soulových mixů, okořeněných futuristickým hip-hopem s hypnotickými vokály Ladi6.
LADI6 vlastním jménem Karoline Tamati, pochází z Christchurch na Novém Zélandu, kde se narodila a vyrůstala. Část dětství strávila i v Africe, kam se její rodina přestěhovala, když byla ještě teenager. A to bylo místo, jak sama říká, kde poprvé začala psát a hrát hudbu.

LADI6 je již od počátků novozélandské hip-hopové scény její důležitou součástí. Je mnohonásobně oceněná a uznávaná zpěvačka, skladatelka a rapperka. Když jí bylo 16 let, započala svou kariéru v hudebním světě jako break dancer. Založila první ryze dívčí hip-hopovou crew “Sheelahroc” společně se svou samoanskou sestřenicí Tyrou Hammond a Sarah Tamairou (a.k.a Voodoo Child). Sheelahroc vydaly hit “If I Gave U Th' Mic“ , s nímž získaly v roce 2001 ocenění “bNet Music Awards” jako “Most Promising New Act”.

Její hlasový projev má velmi blízko k hudebním ikonám jako Mary J Blige, Eryka Badu, Nneka a připomíná např. Adele či Amy Winehouse. S Nnekou nemá společný jen hudební vkus, ale i přístup k životu. Postoje, které prezentuje v textech, nejsou jen uměleckými poselstvími, ale snaží se je prosazovat i mimo uměleckou dráhu, například jako mluvčí protikuřácké kampaně “Not Our Future”. Ladi6 má syna se svým hudebním a životním partnerem Parksem (a.k.a Brentem Parkem). Žijí společně střídavě na Novém Zélandu a v Evropě.

Kariéra LADI6, která je vysoce hodnocena i oceňována jak doma na Novém Zélandu, tak v zahraničí, je lemována řadou hudebních cen, kladnými kritickými ohlasy a mnoha mezinárodními vystoupeními po boku respektovaných světových hudebních ikon. Je právem označována díky svému intenzivnímu působení na scéně a spoluprací s mnoha hudebníky jako jedna z nejvýznamnějších novozélandských zpěvaček a MCs jak ve své rodné Aotearoa, tak v Austrálii a Evropě. Vystupovala na všech významných hudebních festivalech na Novém Zélandu – Big Day Out, Rhythm and Vines, Splore, Parihaka a mnoha dalších. Z evropských festivalů např. The Big Chill a Glastonbury. Předskakovala svým hudebním vzorům, kterými jsou Gil Scott Heron (na jeho evropském turné po Velké Británii), Erykah Badu, Mos Def, Mayer Hawthorne a německá hip-hopová hvězda Blumentopft.

Svůj lyricko-introspektivní až kouřově soulový zvuk rozvíjela v průběhu let na několika turné a společně s Parksem se zařadila do elity protinožců po boku 50HZ, Shapeshifter, Fat Freddy’s Drop a Scribe.

Deset let od svého prvního koncertu vydala v roce 2008 ceněné debutové album „Time Is Not Much“, v produkci Parkse a MU (Fat Freddy’s Drop).
Letní měsíce let 2010 a 2011 Ladi6 strávila v umělecké „mecce“ v Berlíně. Během této doby absolvovala více než 150 sólových koncertů. Její vystoupení se setkala s nadšenými ohlasy a evropská média napsala, že " stojí za to na ni jít" a že je „až stratosféricky dobrá.“

V roce 2011 získala Ladi6 dvě novozélandské hudební ceny (Nejlepší Urban album a Nejlepší zpěvačka), dvě ceny Pacific Music Awards (Nejlepší Pacifik Urban album a Nejlepší zpěvačka). Její druhé album The Liberation Of… bylo průlomové. Nahrávalo se více než dva měsíce v Berlíně, přičemž producentské povinnosti si rozdělili Parks a německý beat auteur Sepalot. Za toto album získala na Novém Zélandu zlatou desku a za singl „Like Water“, který z něho vzešel, získala desku platinovou. Tento singl se dostal do Top 10, získal čestné uznání poroty v americké soutěži Unsigned Only a MTV Iggy jej vyhlásila za nejlepší milostnou píseň roku 2012. Deska "The Liberation Of…' získala prestižní hudební cenu Taite. Album bylo vydáno i v Evropě na německém labelu Eskapaden Records v květnu 2011.
Nadcházející, třetí album Ladi6 „Automatic“, které má již brzy spatřit světlo světa, bylo nahráváno ve Studiu A v Detroitu, Michigan a Revolver Studios v Waiuku. V Americe spolupracovali Ladi6 a Parks na nahrávce svého nového alba s Waajeed a.k.a Jeedo a s držitelem Grammy Toddem Fairallem v proslulém Studiu A v Detroitu, Michigan. Jeeda není třeba hudebním fanouškům dlouze představovat, neboť jeho práce v průběhu let zplodila absolutní klasiku, počínaje již jeho prvním albem Triple S od Platinum Pied Pipers. Jeho práce zahrnuje soul, hip-hop i elektroniku, spolupracoval se jmény jako Cee-Lo, J-Dilla, Mad Mike, a bezpočtem dalších. První singl pojmenovaný „Ikarus“ z připravovaného alba „Automatic“, který produkoval Parks, byl popsán jako krásné spojení soulu a futuristického hip-hopu s hypnotickými vokály Ladi6.
Druhý singl „Shine On“ je absolutní pecka a další horkou novinkou, na kterou se můžete těšit. Directed by Robert Wallace | parallelteeth.com
Členové kapely LADI6 jsou její partner Parks a bubeník Julien Dyne. Stejně jako většinu hudební produkce tvoří Parks, tak nabízí doprovodné vokály v mnoha z jejích skladeb.

V Lucerna Music Baru představí s kapelou materiál z obou jejích dosavadních alb a též zbrusu nové skladby z nadcházejícího třetího studiového alba “Automatic”.

Support: NVGTRS DJS feat. Erika Fečová & MC Onetwo Djs: Babe LN, Robot

link na akci Facebook:

https://www.facebook.com/…17862000765/?…

Vstupenky v předprodeji na webu Lucerna Music Baru a v pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku) v ceně 250 Kč.

http://lucerna.musicbar.cz/vstupenky/

V předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim, Ticketstream.

Na místě v den koncertu 350 Kč.

Více informací :

www.ladi6.com
www.facebook.com/ladi6
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.twitter.com/lucernamusicbar

JANKAB
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.