Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Vice squad ( UK ) punk band http://www.vicesquad.co.uk/ Dogsflesh ( UK ) punk band http://dogsflesh.co.uk/ Spots ( CZ ) hardcore punk s klavesami

Pro neznalé:
VICE SQUAD patří mezi nejznámější a nejvlivnější punkové kapely vůbec. Světlo světa tahle čtyřčlenná parta spatřila již v roce 1979 v anglickém Bristolu a svou muzikou se zařadila na melodický, popovější konec punkového spektra. Pozornost si ale hned zpočátku získávala jinak než muzikou: kromě dokonalé punkové image jejích členů v jejím čele stála blonďatá zpěvačka Beki Bondage. Pozornost hudebních médií ale neznamenala pozornost labelů, proto kapela v roce 1980 založila svůj vlastní label Riot City records, na kterém vydala svůj první singl Last Rockers. Kromě svého dalšího EP pojmenovaného Resurrection na něm vycházely i další kapely.

Po vydání Resurrection si kapely všimnul label Zonophone, divize EMI, na kterém Vice Squad vyšlo první regulérní album No Cause For Concern. I přes nepříliš nadšené recenze se prodávalo velmi dobře a dotáhlo to až na 32. příčku v anglické hitparádě. A protože železo se má kout, dokud je žhavé, o sedm měsíců později vyšlo kapele druhé album Stand Strong, Stand Proud - to dosáhlo na 47. příčku.

S dalšími singly ale už to tak dobře nevypadalo a po tlaku ze strany labelu to začalo skřípat i v kapele. V roce 1983 ji opustila Beki Bondage, která dále působila s novou sestavou pod názvem Ligotage. Vice Squad pokračovali s novou zpěvačkou, ale netrvalo dlouho a rozpadli se.

Na konci devadesátých let ve vlně reunionů punkových legend povstali z popela i Vice Squad. Z původní sestavy v ní působí pouze Beki Bondage, ale to vadí jen málokomu, už jen proto, že právě její osoba a hlas byly pro Vice Squad hlavním poznávacím znamením.


DOGSFLESH - punk 82 ála Discharge
SPOTS - hardcore punk s klávesami

MADHARRY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.