Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

25 uživatelů půjde

hledání


LÉTO NA JUNGMAŇÁKU s Era světem | OPEN-AIR

Multižánrový hudební open-air festival přímo v centru Prahy! Každý čtvrtek od 25.7. až do konce prázdnin.

Hudební Léto na Jungmaňáku oživí přes prázdniny centrum Prahy
Praha – Letos se v Praze představí nový open-air festival, Léto na Jungmaňáku s Era světem. Projekt má za cíl oživit přes léto centrum Prahy kvalitním hudebním programem. Každý čtvrtek od 25. července až do konce srpna se zde představí hudební hvězdy po boku mladých talentů.
Multižánrový festival se skládá ze šesti koncertů umístěných open-air přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí. „Jungmannovo náměstí je zajímavé místo, i když přes něj denně proudí davy lidí, málokdo se zde zastaví. Chceme toto náměstí trochu oživit a zároveň využít jeho skvělé polohy a snadné dopravní dostupnosti. Proto jsme společně s prostorem Era svět připravili program, který je pro všechny návštěvníky zdarma a jenž nabízí opravdu velkou porci zábavy,“ popisují organizátoři z občanského sdružení Nerudný fest.cz.
Svěží atmosféru každému koncertu dodá mladá kapela, jako předskokan větším jménům. Cílem této snahy je podpora mladé hudební scény. Vrchol večera následně obstarají známí interpreti, kteří již v hudebním světě něco znamenají. Celý festival odstartuje „buránek“ regionální charakteru, Xavier Baumaxa, který je známy například pro svou spoluprácí s Bobem Marleym či kapelou System of a dolů. Následovat ho postupně budou např. jedna z nejzajímavějších zpěvaček současnosti, Lenka Dusilová, česká turbo-šansonová kapela Poletíme?, živá a humorná dance paráda v podání Hi-Fi, našlapaní The Spankers se Sisou Fehérovou a na závěr celého festivalu se představí a festival stylově ukončí gypsy-funková legenda Gulo Čar.
Festival přichází s bohatým programem paradoxně v době letních prázdnin, kdy mnoho klubů raději zavírá a pro Prahu začíná jakási kulturní „okurková sezóna“. „Nejde o to, že by všichni lidé odjeli pryč z Prahy třeba na dovolenou nebo na velké open-air festivaly. Lidí tu je dost, jen se jim nechce chodit nikam dovnitř. Pak se nenabízí nic lepšího než zkusit udělat open-air v centru Prahy. A já myslím, že se nám to povede,“ dodávají organizátoři.
Léto na Jungmaňáku vypukne 25. července a každý čtvrtek až do konce srpna nabídne hudební potěšení se vstupem zdarma. Koncerty začínají vždy v 18:30.

Program:
ČT 25.7. - Xavier Baumaxa + BT`n`J
ČT 1.8. - Lenka Dusilová + Káča a Sára
ČT 8.8. - Poletíme? + Vasilův Rubáš
ČT 15.8. - Hi-Fi + Juicy Freak
ČT 22.8. - The Spankers + Skalená Treska
ČT 29.8. - Gulo Čar + Sek jsi bombónky

Generálním partnerem festivalu je Era svět. Záštitu nad akcí laskavě převzal starosta MČ Prahy 1, Ing. Oldřich Lomecký. Partnery Léta na Jungmaňáku jsou dále Rádio 1, Kytary.cz, Hudební nástroje Kliment, Petrof a Guitar Park.
Pro více informací navštivte festivalové stránky na Facebooku či na webu či se obraťte na kontaktní osobu.


http://www.letonajungmanaku.cz/
https://www.facebook.com/LetoNaJungmanaku?fref=ts
https://www.facebook.com/events/178177952359877/?fref=tsGROOVISEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GROOVISEK --- 22:11:08 28.8.2013
gulo čar už zítra!