Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

25 uživatelů půjde

hledání


Stoner a psychedelic rock, stoner doom a bezprostřední žánrové sousedství rockové, doom, sludge, bluesové (,...) hudby v DIY kabátku.

Stoner a psychedelic rock, stoner doom a bezprostřední žánrové sousedství rockové, doom, sludge, bluesové (,…) hudby čerpající inspiraci z kultury změněných stavů vědomí.

Psy High je DIY festival, který si klade za cíl stmelit, podpořit, vyprovokovat a vypěstovat konzistentnější kulturu okolo stoner/psych rocku v ČR. Kousek po kousku, ročník po ročníku.

Festival se koná v unikátním prostoru Jarovského lomu, který bude navíc přetvořen k nepoznání. Na místě samozřejmě pivko, panáky, kuřivo, veganská strava sladká i slaná. Flašky prosím nechte doma, my na oplátku nastavíme fér ceny.

6. a 7.9. budou hrát kapely, 8. se bude jammovat a uklízet.
Cena - 400kč na místě 330kč v předprodeji.
- 250,- za jednodenni
1km od místa konání je majestátní zatopený lom Kosov s perfektní koupačkou. Všude okolo je božská příroda a nespočet možných výletních tras, co si takhle třeba dojít na festival z Karlštejna?
Z vlaku to je 20minut pěšky, autem z Prahy za půl hoďky. Bohužel v prostoru nelze parkovat. Za rohem je však vesnička Jarov.

FB: https://www.facebook.com/events/539496556109740/

G+: https://plus.google.com/u/0/events/csf7kdtaohm7aq789tq2mivma8k

Last.fm: https://www.last.fm/festival/3655926+Psy+-+HighZahrají:

Dopelord - http://dopelord.bandcamp.com/ první koncert v ČR! “…scary atmosphere, sick tunes, psychedelic elements from 70′s decade,doped vocals and all this in a dirty production appropriate for this kind of music.“ - Welcome To The Void

Mamont http://mamont.bandcamp.com/ - první koncert v ČR! “This is a quality album from start to finish. It’s some of the best use of fuzz mixed with desert and psych rock. For fans of the Truckfighters, this may be the best album they never recorded.“ – The Soda Shop

Mud Walk – první koncert v ČR! “One thing that sets this girl band apart is I detect a small hint of garage rock and blues. Their music seems to reach down into the early 70′s. Not only does the sound have that retro 70′s vibe to it, the end output is all that too. What I mean by that is, if I didn’t know any better, I’d say this WAS recorded around 1971 or so. It has an authentic sound to it.“ – The Soda Shop

Argonaut – http://bandzone.cz/argonaut „Člověku je hned jasný, co od těhle nesmrtelnejch hipíků může a nemůže čekat. Jednoduchej tříčlennej garážovej model. Pěkný klenutý melodie v povedenejch unisonech by, doufám, ocenil i Jarda Špulák. … Po melodický stránce jsou jejich věci dost solidní, žádný překřikování hutnejch riffů… Když bych zalovil ve svym skromnym rejstříku, tak bych je asi nejblíž dostal k Jane’s Addiction.“ – Silver Rocket

Zkouška Sirén - http://bandzone.cz/zkouskasiren „Pro koho hrajem? Proč hrajem? Co hrajem? …to jde už dávno mimo nás my jenom plníme život tónama tóny nepodstatnejma slovama řEŽEM sE střepinami Zvuků ale nakonec se vždycky vrátíme zpátky“ - sireny.net

Tomáš Palucha - http://tomaspalucha.tumblr.com/audio Projekt který na první poslech připomíná zvukomalebné postupy Earth Dylana Carlsona. Duo kytar vás vezme na oběžnou dráhu a zpět.

Five Seconds to Leave - http://bandzone.cz/fivesecondstoleave „Hudebně se pohybují ve trojúhelníku Isis – madebythefire – Jakob. (…) Vybrnkávačky, spousta kytarových efektů a ploch a do toho občasné tvrdší spodky, ze třech výše zmíněných kapel si tedy berou to nejlepší. Jak ovšem úžasně pracují s atmosférou a melodiemi, to člověku opravdu až uši plesaly.“ – Marast Music

Depakine Chrono - http://bandzone.cz/depakinechrono

Bumfrang3 - http://bandzone.cz/bumfrang3

Stoned Ape - začínající české uskupení podnikající v oborech stoner rocku, funky, post rocku, a kdo ví čeho ještě. V žánrově nevymezených Stoned Ape je znát zdvojená energie dvou bicích sourpav, vlivy jako John Frusciante a další se jen těžko zapírají.

Keysmoon - http://bandzone.cz/keysmoon Hutně psychedelický blues s tendencí padat do nadupaných breaků. Groovy melodie i řvavé party vás nenechají klidně stát.

The Tower – začínající česká stoner doom kapela. Sleep, Electric Wizard a další klukům kolují v krvi a jejich drásavé riffy vás jistě pošlou do kolen.

Pantauism – Když jsme zvali Pantauism na Ruins of Intolerance #003, nevěděli jsme moc co čekat. Na pódium se vyškrábal drobný mužík s hromadou plastových trubek, želízek a dalšího bordelu. To že z toho sešroubuje podomácku vyrobený žesťový orchestr….to jsme fakt nečekali. A teď přijde duo Pantauism s extra setem jen pro Psy High.

Shiva Khurva - http://bandzone.cz/shivakhurva drooooooooooooone

Meccaverius Society - http://bandzone.cz/meccaveriussociety
Vymazlený psychedelický instrumental post-rock z Prahy

SUBJECTIV
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BUGSLE --- 21:04:29 2.9.2013
THX_1138: puvodne byt nemeli, ale nakonec budou a to za 250,-
THX_1138 --- 21:59:40 1.9.2013
kolik bude vstup na den?
SUBJECTIV --- 23:50:52 29.8.2013
¡! Setlist & Trailer !¡
"/ Psy-High \ expectations" Trailer 2013 - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=6Kscs_B5Pds

“...what’s really important is, I call it, the felt presence of direct experience. Which is a fancy term which just simply means we have to stop consuming our culture. We have to create culture. Don't watch TV, don't read magazines, don't even listen to NPR. Create your own roadshow. The nexus of space and time, where you are now, is the most immediate sector of your universe.” -Terrence McKenna


Vážení cestovatelé, máme kompletní trailer a rozpis kapel pro /Psy-High\. Trailer vznikal měsíc a půl se zanedbatelným rozpočtem a na jeho příkladu se dá ukázat, o co Nám jde. A ‘Námi’ myslím i vás jako návštěvníky festivalu. Linie mezi banální samozřejmostí a hlubší pravdou se tady docela rozostřuje, ale zkuste tohle stíhat:
Akce nevzniká kvůli penězům. Nevzniká, abychom měli víc kamarádů a nevzniká ani jen tak z nudy. Všichni tady vytváříme mnohaúrovňovou Zkušenost, která s Námi udělá šílený věci, pokud do ní dáme Vůli. Každej bude součástí, každej dostane víc než dost za to, co do akce vloží a každej jednotlivej High bude Psy až do výšin. Je těžký vyjádřit, jak moc si ceníme každý účasti, každý ruky a ocenění, kterých se Psy-High dostává už teď, ještě před jeho narozením. Děkujeme!
NEMŮŽEME se dočkat, jste v tom s Námi?

Dearest travellers, we would like to present the trailer and setlist for /Psy-High\.
Creating the trailer took a month and a half with on a minimal budget and we think the way the trailer was made is a great example of what We (and ‘We’ includes You) set out to do with Psy-High. The line between banality and deeper truths starts to blur when one tries to talk about this stuff, but please bare with us:
The event isn’t being made to make money. It’s not being made just for us to get more friends and it isn’t being made just out of boredom. We are all amidst the creation of a multilayered Experience that will unleash some incredibly awesome shit upon Us if We entrust some Will to it. Everyone will be an active participant and everyone will get more then enough for whatever he or she is providing and everyone’s High will be Psy all the way up to the sky.
It’s hard to describe how much we value everyone who decided to take part in this, every helping hand and every drop of appraisal that Psy-High is getting even now, before its birth. Thank you!
We CAN’T wait! Are you with Us?

Slibovaný Setlist / promised Setlist:
Pátek
Pantauism
Bumfrang3
Shiva Khurva
Argonaut
Zkouška Sirén
Stoned Ape

Sobota
Keysmoon
The Tower
Mud Walk
Tomáš Palucha
Mamont
Dopelord
Five Seconds to Leave
Depakine Chrono
Meccaverius Society

Neděle
open jam sessions

Lineup berte prosím orientačně, o případných kosmetických změnách budeme informovat.
The lineup is still a little sketchy and we might still make some changes which we will inform you about.

Trailer credits:
video
production Richard Fox
director Kilian
camera Nina Scamborova Jakub Brode Hlaváček
edit Petr Zábrodský Matěj Kovárník
cast
mage Sebastian Chum
orgs Richard Fox+Petr Zábrodský
hands Pan Petr Kadleček Pavel Osvald Alžběta Kešnerová
band Kryštof Zelenka

audio
production Kilian, Richard Fox, Petr Zábrodský
recording Petr Zábrodský
guitar Kryštof Zelenka
bass Jiří Procházka
drums Simon, Bo Ro
vocals Jakub Vlasák , Jiri Prochazka, Bo Ro, Kryštof Zelenka
BUGSLE --- 14:02:28 21.8.2013
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK OTEVŘEN! Festival má omezenou kapacitu 150 lidí, posichrujte se, navíc za 330 místo 400kč na místě. Navíc prvních 33 objednávek dostane plakát podepsaný festivalovou kapelou dle výběru.
K předprodeji přihodíme shortcut traileru, v plné podobě ho uvidíte již brzy.

PRESALE IS ON! The festival has a limited capacity of 150 people, be sure and get it in presale, for 12,50€ instead of 15€ on the spot. Plus first 33 orders will get poster signed by band playing at festival.
Along with the presale, we give you the shortcut of the trailer. You will see it complete soon.

Lístky/Tickets: http://wp.me/P3PKvA-2B
Teaser: https://youtu.be/YHO_Hl6S3ow

ANINE --- 21:02:59 24.7.2013
nice place, Tomáš Palucha podruhé na stejném místě :-)
VLASTA78 --- 23:19:06 21.7.2013
sick