Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


9.ročník Hudebního festivalu představí Znojmo na italský způsob (12. až 28.7.) Sedmnáctidenní program vám nabídne pestrou paletu koncertů.

Jak již napovídá podtitul letošního ročníku, bude druhá polovina července patřit italskému skladateli Claudiovi Monteverdimu. Tentokrát v termínu od 12. do 28. 7. Sedmnáctidenní program vám nabídne pestrou paletu koncertů s mezinárodní účastí. Každý koncert bude již tradičně spojený s degustací vín regionálních vinařů, kteří pravidelně zaštiťují jednotlivé akce. Patronem festivalu bude již poosmé houslista Pavel Šporcl.

Stejně jako předchozí ročníky se festival zaměřuje na dílo významného skladatele. Letos jím je Claudio Monteverdi (celým jménem Claudio Zuan Antonio Monteverdi), od jehož úmrtí letos uplyne 370 let. Hudební festival Znojmo uvede Monteverdiho dílo pod názvem Combattimento: víra – láska – naděje. Téma lásky a války nabízí Monteverdiho hudbu plnou lidských vášní, emocí a hlubokého vnitřního prožitku. Scénická koláž Combattimento obsahuje výběr ze 7. a 8. knihy madrigalů Claudia Monteverdiho, Madrigaly milostné a válečné.

Jedním z vrcholů festivalu bude koncert Vojtěcha Dyka v doprovodu B – Side Bandu. Po společném podzimním turné zavítají se svým úspěšným programem i na festival do Znojma. Renomé hudebního festivalu Znojmo přesvědčilo k účasti také světoznámé vokální uskupení King’s Singers. Jsou vyhlášení dokonalou intonací, bezchybným vokálním spojením i bezvadnou artikulací textů. Do svého programu zahrnují mladé umělce i zavedená zvučná jména.

Těšit se můžete i na tradiční koncert patrona festivalu Pavla Šporcla, Uherčice Pavlíny Senić, koncert Malých géniů a mnoho dalších koncertů i doprovodných akcí.

http://www.hudbaznojmo.cz/festival/

event_attached_file

JOHNY_K
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.