Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


4. ročník PEČKY FESTu s kapelami ARCHETYPE (UK), All Faces Down (AT), Five Minute Fall (AT), Momma Knows Best, SkyWalker, CityLights a Black Lion

Reportáž z Pečky Festu @ coremusic.cz.

Čtyřka
. Číslo, které na základce stačilo a na vejšce nepotěšilo. Na pizze chutná a v podprsence dokáže potěšit. High five nešikovného domácího kutila. Japonci a Číňané jí nemusí. Je pro ně symbolem smrti. Nám ale dělá radost - 4. ročník PEČKY FESTu je realitou! Na co všechno se letos můžete těšit?

PEČKYFEST 2013

Hlavními stars letošního ročníku budou zcela bez pochyby britští ARCHETYPE, kteří přijedou pečecký "parket" rozkopat svým křížencem alternativního hardcore a metalu. Tohle na výstavě pudlíků neuvidíte. Těšte se na pětici přátelských anglických výrostků, kteří jsou všude doma a na podiu se mění v nekompromisní a perfektně fungující mašinu, poznamenanou jmény jako Poison the Well, The Bled, Stray from the Path nebo The Chariot. Tihle hools se u nás naposledy objevili loni na podzim, kdy, ruku v ruce s Pražáky MOMMA KNOWS BEST, zničili nacpané Rock Café. Každým dnem by jim mělo vyjít nové EP s názvem Beacon.

Dalšími, kteří se zjeví na pečecké scéně, budou ALL FACES DOWN z Rakouska. Ti se objevili na letošní Žižkovské noci a v Pečkách do nás nasolí svůj vysoce energický melodický metalcore. Za sebou mají debutovou desku, kterou pojmenovali Face the Truth.

Na letošním line-upu se objeví i další jméno, zastupující červenobílé barvy. Přímo ze Salzburgu dorazí FIVE MINUTE FALL a kola roztočí melodickým HC/punkem. Něco dalšího? Je jich 5 a třeba minulý rok si zahráli na rakouském Metalfestu. Österreich rulez!

Kdo ještě nezná Pražáky SKYWALKER, bude koukat. Tvrdá práce, jasný názor na věc, skvělé live show, chytlavé songy a tak dále. Díky tomu jsou kluci na pomyslné špičce české HC/punk scény. Kde se ukážou, okamžitě vypuká neskutečný bordel, o který se z části stará i opravdu loajální tvrdé jádro fanoušků. Kluci letošním EPkem Babylon a svými shows dokázali, že i česká kapela může opravdu drtit, a to jak u nás, tak i v zahraničí. Před pár dny vyhráli soutěž Planet Rox, a tak si v září zahrají na festivalu v Kanadě. Jojo, velký lákadlo!

Staří známí. Hyperaktivní pětice, která se na Pečky Festu už jednou objevila a všem přítomným řádně nařezala na holé zadky. Rochní se ve vodách alternativního hardcoru se závanem matematiky a do toho, co dělají, jdou opravdu naplno. Už víš? Jo. MOMMA KNOWS BEST. Letos si zahráli na festivalu Rock for People, chystají se na Mighty Sounds a v současné chvíli jsou na britském turné s ARCHETYPE. Kdo zlobil, neuteče.

Posledním jménem letošního line-upu, které se doposud schovávalo pod označením special guest, je pražské duo BLACK LION. Bordelu a rychlosti bude dost, a tak Kuba s Vegym uvolní atmosféru svým příjemným akustickým setem.

Jo, a abychom nezapomněli. I letos uvidíte smečku z domácího hoodu, tedy hardcore/R'n'R/punkáče CITYLIGHTS.

A je to venku! Takže, na 16. srpna nic jiného neplánovat. Stejně jako minulý rok i letos bude k dispozici bezplatná kempovací zóna v těsné blízkosti místa konání. PečkyFeasters budou moci zahnat hlad u našeho stánku s občerstvením a u vstupu dostane každý návštěvník welcome drink v podobě 100% džusu dobré nálady. Uvidíme se v Pečkách!

19:00 - 19:30 Black Lion (akustický rock / Praha) BP
20:00 - 20:45 SkyWalker (hardcore / pop punk / Praha) FB / BC / YT / bigcartel / Twitter
21:00 - 21:45 Five Minute Fall (melodický hardcore-punk / Salzburg, Rakousko) FB / BC / web
22:00 - 22:45 ARCHETYPE (alternative hardcore-metal / Nottinghamshire, UK) FB / RN / YT / bigcartel / Twitter / Špajz / EP 2011 (volně ke stažení)
23:00 - 23:45 All Faces Down (post-hardcore / Vídeň, Rakousko) FB / YT / web / Twitter / Špajz
00:00 - 00:45 Momma Knows Best (alternative-hardcore / Praha) FB / RN / YT / BC / web / Twitter
01:00 - 01:30 CityLights (rock'n'roll-hardcore / Praha, Pečky, Kolín) FB / RN / web / EP Battles / Sugar Hill

Vstupné: 150,- Kč (předprodej) / 170,- Kč (na místě)

Lístek za 150,- kč k dostání:

Pečky: fotbalové hřiště - hospoda
Kolín: MSD Kolín (Po - Pá: 9:00 - 16:00)


Vstupenky jsou očíslované a budou na jméno, jelikož vynalézavost českého národa nezná hranic :)

Událost @ FB / Akce @ BZ / Pečky Fest @ FB / Last.fm / RockWeb.cz / Festivaly.net / Web / Mapa / Plakát

PELICULIAR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.