Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


Protijaderná hnutí v ČR a Německu

Bez ohledu na události v Černobylu, Fukušimě, Harrisburgu či prostý fakt, že se lidstvu za několik desítek let využívání jaderné energie stále nepodařilo vynalézt dlouhodobý a bezpečný způsob ukládání vysoce radioaktivního jaderného odpadu, se české úřady chystají dostavbou elektrárny Temelín do této slepé uličky opět vykročit. Riskují tak životy nás všech ve prospěch vyšších zisků několika korporací a brzdí přechod k obnovitelným a decentralizovaným zdrojům energie. Drahá jaderná energetika tak v důsledku znamená státní tzn.veřejnou podporu soukromým ziskům.

Během této přednášky se budeme snažit představit nebezpečí a rizika jaderné energie na straně jedné a hnutí, která se proti ní snaží bojovat na straně druhé. Na přednášce promluví aktivistka německého protijaderného hnutí a účastník blokád výstavby elektrárny Temelín v 90.letech. Večer pořádá Green Action.

SALE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ARTUR --- 1:57:30 26.7.2013
To je sice pravda, ale já se zastával jádra jako produktu, ne mafií posedávajících v parlamentech. Vždycky se najde nějaký zasvěcený, který se nakrmí na těch druhých. Ať jde o jádro, elektrokotle, nebo biomasu. Nejsem žádný obdivovatel jaderné energetiky, ale je to součást pokroku, který může vést k tomu, že jednou budou schopny celé státy svítit roky z jedné malé kuličky něčeho, co dnes ani nejsme pořádně schopni pochopit. A voláním po době kamenné tento pokrok ani nezastavíme, ani mu neprospějem. Asi tak.
JINDRICH --- 19:14:28 25.7.2013
spotřeba el. v čr byla notně zvýšena státní politikou dotovaných elektrických kotlů v 90., byť existují mnohem efektivnější způsoby vytápění (tepelná čerpadla, kotle na dřevo/biomasu). a přesto všechno se třetina vyrobené el. vyváží, slibované odstavení části uhlených elektráren po dokončení neproběhlo a nyní se dokonce uvažuje o dostavbě (zdvojnásobení kapacity) Temelína.

i jen z čistě ekonomického hlediska je jádro nevýhodné, z ekologického taktéž (při započítání všech externalit - těžba, doprava, stavba). Tzn nechápu vaše argumenty pro. kdyžby se jen zlomek proinvestovaných miliard za temelín investoval do zateplení budov, tak sme se spotřebou a dostatkem el. dávno někde jinde za mnohem menší peníz.
ARTUR --- 14:36:58 23.7.2013
No jaksi nechápu, co by na Vašich mejdanech odborníci na jadernou energii dělali. Takovej člověk by si musel připadat, jak křesťanskej misionář v Sýrii.
ALVIN1985 --- 9:32:55 23.7.2013
opravdu mě baví všichni internetoví válečníci, co mají v internetových diskuzích plnou hubu keců, ale když mají možnost přijít diskutovat a argumentovat, tak se vymlouvají, že měli/mají něco jiného důležitého na práci-řešilo se to i v jiných vláknech a stejně žádný zastánce jaderného byznysu nedorazil-zvláštní...
SELECTOR --- 23:38:04 22.7.2013
Nevidím význam této přednášky. Z odborných kruhů o negativních aspektech jaderné energie vědí všichni, ví o nich i převážná část laické veřejnosti, ta si ovšem bohužel nedokáže spočítat, že jakákoli nabízená alternativa není v našich zeměpisných a ekonomických podmínkách uskutečnitelná a snad proto snadno uvěří kdes čemu. Na koho přesně touto kampaní míříte? Přednášky se bohužel nezúčastním, neboť jsem v zahraničí, jinak bych si rád vyslechl vaše postoje osobně. Prosím vás, nešiřte bludy, možná to myslíte dobře, ale pácháte víc škody než užitku. Děkuji.
ARTUR --- 17:25:16 22.7.2013
Nejlepší protest, jakej můžete udělat, je zalézt do děr a jeskyní a opracovávat tam pazourky. Taky nezapomeňte vyházet počítače, protože co Vám je krmí? Temelín. Nic ve zlém, každý si hraje jak umí.
ARTUR --- 17:22:32 22.7.2013
Nebo chcete pálit víc uhlí? "Ekologické" pálení trávy a stavění větrníků NIKDY nemá šanci pokrýt vzrůstající spotřebu, kteréžto růst zastavit také nejde, takže co?
ARTUR --- 17:19:15 22.7.2013
ALVIN1985: No problemo, však to musíte sami dobře vědět.
ALVIN1985 --- 15:40:48 22.7.2013
ARTUR: děkujeme za fundovaný komentář!
ARTUR --- 14:58:16 22.7.2013
Kecy !