Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


MOTONOMÁDI III. - na podporu těch, které vzala velká voda

Opět v klubu Cross v pražských Holešovicích – jestli máte rádi ozubená kolečka, tohle musíte vidět.

Rozhodli jsme se, že uspořádáme třetí ročník setkání všech motocestovatelů. Narychlo, ale o to s větším nasazením. Tentokrát trošku jinak. Chceme ukázat, že velké cesty nemusí být dlouhé a dali jsme dohromady pestrou sbírku dobrodruhů a cestovatelů v krátkých a úderných prezentacích o jejich (většinou) krátkých a (vždy) úderných cestách.

Uvidíte a uslyšíte to nejlepší z jejich výprav a hlavě – můžete se jich pak ptát, na cokoli se vám bude chtít. V Crossu mají parádní prostory, zahrádku skvělé pivo, kafe i všechno ostatní… Už jen vidět klub postavený z ozubených koleček stojí za to!

VSTUP ZDARMA - naše honoráře jdou organizaci Adra na podporu postižených povodní. Když ale budete chtít, můžete přispět taky! Díky!

Chybět nebude ani sbírka expedičních strojů… náš trabik trabant a Jawa z cesty po Jižní Americe, Jawa 350 chystající se na cestu kolem světa a hlavně Tatra 87, která dojela z Pekingu do Paříže!


15:00 Malý cestovatelský workshop s Danem Přibáněm
Na přednáškách se ptáte na hromadu věcí, na které není čas odpovídat a protože tam stejně budeme celou dobu a na začátku nemusí být tak narváno, proč si o tom nepopovídat v klidu. Všechno, co vás zajímá o organizování motonomádské expedice. Za humna i kolem světa…

15:30 Ruskem na Nordkapp na motorce
Na sever přes Rusko, dobrodružnější a levnější varianta jak se vypravit na konec Evropy

16:00 Seberte se a jeďte, hned
Eurosingletrip - 1 muž, 1 kufr, 1 auto, 1 pravidlo, 1 země, 1 den. Ráno se člověk probudí, vybere zemi a město, zarezervuje hotel a jede.

16:30 Na koni kolem Čech
Dvě koňské síly na cestě kolem Čech, doslova. Azimutem přes lesy, louky a řeky… dobrodružství tam, kam se auta nedostanou.

17:00 Na lodi z Mělníka do Holandska
Z Čech do Amsterdamu s veselým lodním motorem aneb po nás potopa... Světem protřelý cestovatel, filmař a spisovatel Mirek Náplava se vyplavil na cestu lodí po řekách z Mělníka do Amsterodamu.

17:30 Praha -Magadan - Praha 48 0000 kilometrů na východ
2 muži a Nissan Patrol 7 měsíců, přes Turecko, Irák, Irán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kazachstán, Mongolsko, Rusko. (https://www.facebook.com/pages/Little-Big-Adventure/188506167885359)

18:00 Na Jawách do Francie
Do Francie na motorce, kterou máte po ruce. Málokdo jede rovnou na cestu kolem světa a Francie je motonomádům zalíbená.

18:30 Jawa kolem světa
Jeden stroj, jeden muž, jeden směr, osm měsíců a 45 000 kilometrů za řídítky motocyklu, který předchozích 35 let sloužil jako cvičební pomůcka autoškoly. Historicky první JAWA s českým jezdcem se chystá na cestu kolem světa. (www.facebook.com/jawakolemsveta)

19:00 Z Pekingu do Paříže s Tatrou 87
První česká posádka na rallye veteránů Peking-Paříž a s Tatrou 87 – stejným typem, jakým se na cestu v roce 1947 vydali pánové Hanzelka a Zikmund. Poklud půjde vše podle plánu, přijede i tatřička osobně!

19:30 Století Miroslava Zikmunda
Petr Horký, režisér, který se s Miroslavem Zikmundem setkává možná nejčastěji ze všech, vypráví o filmování i slavném cestovateli. (www.facebook.com/stoletimiroslavazikmunda)

20:00 Trabantem Jižní Amerikou – directors cut veze 2.0
Dotažená, doladěná, dlouhá a o jednu krásnou a dosud neviděnou věc doplněná přednáška o naší cestě přes Jižní Ameriku. Kdo jste viděl premiéru v Crossu, můžete srovnávat a kdo neviděl, můžete konečně přijít!
Zabrali jsme na ni velký sál, tak dorazte v hojném počtu!

AMOPRA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.