Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

13 uživatelů půjde

hledání


Festival/ Veřejné shromáždění s kulturním programem. Roma Opre!

Pozitivním způsobem projevíme nesouhlas s rasismem, uplatňováním kolektivní viny a protiromským pochodem, který ten samý den pořádádá DSSS.


WORKSHOP - KAPELY - HRY PRO DĚTI - DIVADLA - DISKUZE - FILMY

Nedávný Duchcovský konflikt vyvolal velkou vlnu nesnášenlivosti vůči Romům obecně, ta sílí a začíná být využívána reprezentanty rasistických myšlenek. Právě v den našeho shromáždění se rozhodla uspořádat akci i neonacistická Dělnická strana sociální spravedlnosti. Nesouhlasíme s tím. Na místo vyostřování konfliktu chceme posilovat dobré mezilidské vztahy a to beze strachu.

Pojďme proměnit náladu ve městě a frustraci ze špatných sociálních podmínek neventilovat skrze agresivitu a nenávist, ale uměním. Pojďme vytvořit prostor k navázaní nových vztahů a ukázat že i Duchcov žije!

Hledáme kapely, divadelníky, kejklíře, stánkaře, řemeslníky, a další kreativní osobnosti, aby akci akci podpořili svým vystoupením!

Také hledáme dobrovolníky, sponzory, majitele zvukových aparatur, pódií. Nabídněte svou pomoc !

kontakt pro dobrovolníky a umělce: amariposka@gmail.com , 777 235 137

------------------------------------------

V sobotu 22. června zažije severočeské městečko Duchcov rušný den. Ve městě se ten den odehrají dvě zcela rozdílné akce.

Na Jižním městě, v části Duchcova, kde žije nejvíc Romů pořádá místní komunita s podporou spřátelených občanských sdružení, iniciativ a angažovaných jednotlivců, poklidné shromáždění „Za dobré sousedské vztahy“ s doprovodným kulturně hudebním programem. Toto shromáždění má za úkol snížit vášně a napětí ve městě, podpořit poklidné soužití, zlepšit sousedské vztahy, ukázat pozitivní obraz duchcovské romské komunity.

Jen o několik desítek metrů dál proběhne druhé zcela jiné shromáždění. Shromáždění „proti zvýhodňování nepřizpůsobivých“ organizované neonacistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti a jí spřátelenými skupinami a následný protiromský pochod má za účel zvýšit napětí , podpořit protiromské nálady a eskalovat situaci ve městě.


Vztahy romské menšiny a většinové společnosti v Duchcově se nedávno zhoršily po takzvaném „duchcovském útoku“ (http://youtu.be/b8Rlun6XLLk ) , opilecké rvačce zhruba dvaceti místních Romů a Romek s neromským manželským párem. Každý zločin zaslouží trest, ale o tom rozhodují soudy a ne ulice. Proti místní romské komunitě je od té doby uplatňován princip kolektivní viny, v Duchcově totiž žije daleko, daleko více Romů, než kolik jich bylo na videu.

Situaci ve městě následně vyhrotila a rozpad sousedských vztahů završila protiromská demonstrace z 29. května , která přerostla v neohlášený pochod k romským domovům v jižní části Duchcova. Ten byl zastaven policejními těžkooděnci.

Je jen na nás, jak 22. červen v Duchcově proběhne. Zdali se ten den atmosféra města zlepší, nebo ještě zhorší. Které ze dvou, ten den pořádaných shromáždění bude úspěšnější.

Prosíme Vás o účast i podporu.

Konexe.org@gmail.com
iniciativannr@emailplus.org-------------------------------------------------------------------

Hledáme kapely, divadelníky, kejklíře, stánkaře, řemeslníky, a další kreativní osobnosti, aby akci akci podpořili svým vystoupením!

Také hledáme dobrovolníky, sponzory, majitele zvukových aparatur, pódií. Nabídněte svou pomoc !ADELAJN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.