Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Příběh Vesmíru - premiéra dokumentu+beseda

Česká premiéra dokumentu B.Swimma o vývoji Vesmíru a následná debata o kosmologii s J.Zemánkem, moderuje Ivo Kokrment, v Divadle Kampa.

Poprvé v ČR, s českými titulky, film kosmologa B. Swimma o fascinujícím vývoji Vesmíru a naší úloze v něm.....

Kosmolog Thomas Berry svého času napsal, že vše je otázkou příběhu: v současných potížích se nacházíme především proto, že náš starý příběh o tom, jak vznikl tento svět, už není funkční. Berry ukázal, že zásadní průlom k novému velkému příběhu vesmíru, který by nám umožnil znovu nabýt ztracené "kosmické vědomí", dnes před námi otvírá obsáhlé pochopení vědeckého objevu evoluce.

Matematický kosmolog a integrální filosof Brian Swimme (profesor na Kalifornském institutu integrálních studií v San Francisku) společně s religionistikou Mary Evelyn Tuckerovou (Univerzita v Yale) líčí tuto novou evoluční kosmologii v působivém dokumentárním filmu "CESTA VESMÍRU", oceněném v loňském roce cenou Emmy (režie: Patsy Northcutt a David Kennard). Představují v něm epochální vědecký objev evoluce jako posvátný epický příběh vesmíru, jehož význam si začínáme až teprve teď uvědomovat. Splétají v něm dohromady poznatky moderní vědy s moudrostí duchovních tradic Západu, Číny, Indie i domorodých národů.

Brian Swimme, vystupující ve filmu jako náš hostitel, líčí 14 miliard let trvající příběh evoluce kosmu během jednoho jediného dne na magickém řeckém ostrově Samu, v místě, kde se narodil slavný matematik Pythagoras. Podělí se s námi o podivuhodný pohled na evoluci jako proces, který je založen na ohromné kreativní inteligenci, spojení a vzájemné závislosti. Ukáže nám, jak je náš lidský příběh propojen s nesmírnou kosmickou tkání života, i to, že nejsme ničím menším než vesmírem, jenž si začíná uvědomovat sám sebe, svou roli v kosmickém procesu.

Vstupné: nevýděleční 150,- /// výděleční 180,-

Trailer k filmu zde: http://www.journeyoftheuniverse.org/film-trailer/

http://www.divadlokampa.cz/divadlo/tickets/1110

AMINETA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.