Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Letos poprvé se 8. a 9. června v Monínci v České republice uskuteční Spartan race SPRINT a SUPER. Jedná se o běžecký závod v náročném terénu, který j

Letos poprvé se 8. a 9. června v Monínci  v České republice uskuteční Spartan race SPRINT a SUPER. Jedná se o běžecký závod v náročném terénu, který je doplněn o řadu adrenalinových překážek. Každý závod je jiný a nikdo, kromě ředitele závodu netuší, jak bude trať přesně vypadat. Ta se dopředu nezveřejňuje a stejně tak ani přesné typy překážek a počet občerstvovacích stanic. Závod se tak snaží napodobit „skutečný život“ – svět, který se rychle vyvíjejí a mění. A právě proto přijíždí stovky lidí, aby otestovali své dovednosti a překonali své limity. Jejich cíl? Hlavně doběhnout nebo dojít až do konce a nevzdat se!

Závod začíná v 10.00 hod dopoledne, ale jak dlouho bude trvat, vám nikdo dopředu neřekne. Někdo je schopen trať zdolat za 40 minut, jiný za 2 hodiny, jedno však mají společné, došli až do cíle. Někteří běží v týmu se svými kamarády nebo kolegy, někteří běží jako jednotlivci. Všichni si ale odnáší nezapomenutelný zážitek a pocit, že zdolali nemožné.

Své prvopočátky má závod v Pittsfieldu v USA, kde poprvé odstartoval již v roce 2005. Nyní se závodů běží každoročně kolem 35. Počet účastníků? Tisíce. V roce 2012 jich bylo přes 200 000. Loni se poprvé běželo i na Slovensku, letos se zapojí i Maďarsko, Rakousko, Německo, Polsko a Česká republika.

Spartan SPRINT : 5+ km, 15 překážek, 40-120 min
8. 6. 2013 – Monínec (ČR)

Spartan SUPER : 12+ km, 20 překážek, 80-180 min
9. 6. 2013 – Monínec (ČR)

Spartan BEAST :: 22+ km, 25 překážek, 180-330 min
31. 8. 2013 – Vechec (SR)

Typy překážek: plazení pod ostatným drátem, požární přeskok, přelézání přes síť, běh se závažím, stoupání, plavání, skákání, šplh a gladiatorský souboj před cílem.


Registrační formulář a další informace o závodu naleznete na www.spartan-race.cz.

PODFUCK