Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

16 uživatelů půjde

hledání


Bring Back The Vibes! #4 : BRING BACK THE FUTURE

Další pokračování mejdanu v Hoodoo je věnováno novinkám ve všech odvětvích dancehall/reggae žánru.

Jak ví každý, kdo nezačal reggae poslouchat včera, náš oblíbený žánr se neustále vyvíjí a posouvá dál. Kořeny žánru a foundation mají samozřejmě stále co říct, ale každý den se po celém světě nahrávají nové skladby a nové riddimy, objevují se nadějní umělci a producenti… Čtvrtý BBTV! jsme se proto rozhodli věnovat hlavně novinkám posledních měsíců. Ať už jde o dancehall, new roots nebo digital, ve čtvrtek 30. května se zaměříme především na aktuální muziku a neotřelá jména. Rezidenty FMP & Peeni Walli tentokrát doplní dva eva’ fresh soundy: Waddup (CZ) a Sensithief (PL).

Historie Sensithief je sice celkem stručná, ale strmě stoupající renomé téhle party selektorů, MCs a deejays z polského Lublinu ukazuje, že talent a odhodlání jim určitě nechybí. Sami se označují za „partu kámošů, sdílejících lásku k jamajské hudbě“. Dějiny jejich soundu se píšou od roku 2007, kdy Hopkins a Kudłacz začali vymýšlet první texty do reggae/dancehallových riddimů. Záhy se k nim přidal selektor Guk a první úspěšné akce na sebe nenechaly dlouho čekat. Od roku 2010 se jako MC o mikrofon stará Margos. Dnes jsou Sensithief jedním z nejvytíženějších polských soundů a patří k tamní špičce, ať už jde o juggling na parties (Guk a Margos) nebo o nahrávání nových songů (Hopkins a Kudłacz).

Major P a El Mino AKA Waddup Sounds jsou původem ze Slovenska, ale už před víc než deseti lety zakotvili v Praze. Jejich hlavní parketou je dancehall, hip hop nebo grime, ovšem jako selektoři jsou velmi všestranní. Důležitým kritériem je progresivita a aktuální zvuk, jak dokazuje i zatím poslední z řady mixtapes, který vydali před pár týdny. Major P se v poslední době soustředí i na vlastní produkci, na svých riddimech už nahrál plno původních pecek s domácími i zahraničními zpěváky. Můžeme se těšit, že ze šuplíku vytáhne některé zatím nevydané kousky a zahraje nám je exkluzivně právě na BBTV s podtitulem „Bring Back The Future“!

LET ME HEAR YU SAY ‘NEW CHOOOON’!

30. 5. @ HooDoo Music Club, Praha
Vstup: 40,-
Start: 21.00

WYNDMYLL_238
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STRANGERD --- 20:02:53 28.5.2013
se nejhur nemuzu dockat, party!:)
WYNDMYLL_238 --- 15:20:27 28.5.2013
tady je nový aktuální mix od Sensithief z polského Lublinu. tak ve čtvrtek!!

Margos - Sensithief Sound - SUNDAY VIBES 5 | Mixcloud
http://www.mixcloud.com/Margos/sensithief-sound-sunday-vibes-5/