Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

12 uživatelů půjde

hledání


Úvod do ájurvédy, tradiční indické medicíny - praktické vědění pro náš každodenní život, jak žít v harmonii se svou osobní konstitucí i s vnějším svět

Ájurvéda pro naši životní cestu

Ájurvéda, tradiční indická medicína, je nesmírně praktické učení o tom, jak dovedně, zdravě a spokojeně žít.
Všechny jevy v našem světě vnímá jako kombinaci tří základních energií. I každý člověk je jejich unikátní kombinací, které se říká osobní konstituce. Z té pak vyplývá, co z vnějšího světa je pro něj vyvažující, zdravé, posilující, a na co si naopak potřebuje dávat pozor. Každá konstituce má své výhody a silné stránky, i své slabosti a oblasti, jež potřebuje vědomě rozvíjet.

Ájurvéda tedy nevěří na jedno "zdravé" pro všechny, ale vždy vychází z toho, že různé potraviny, aktivity, povolání, klimatické podmínky atd. působí různě na různé lidi. A pokud tyto vlivy chápeme, můžeme na svou celkovou vyváženost dbát a podporovat ji spoustou rozmanitých způsobů.

V tomto úvodním workshopu se zaměříme na porozumění základním principům. Povíme si o třech konstitučních typech a jejich kombinacích a budeme mít možnost otestovat si, kam patříme my. Seznámíme se s tím, co jednotlivé typy potřebují, co jim dělá dobře, a co je naopak vyvádí z rovnováhy.

A probereme jednoduché, reálné způsoby, jak tyto informace aplikovat v každodenním životě. Ájurvédský životní styl není o exotických potravinách nebo speciálních cvičeních. Je o tom, že chápeme, co proč a jak na nás působí, a v různých situacích se podle toho zařídíme, aby nám bylo dobře.

Smyslem celého učení ájurvédy je dosažení dobrého zdraví a duševní jasnosti pro naši životní cestu, pro naše jedinečné osobní poslání na tomto světě. A i o tom si v závěru něco řekneme. Těším se na vás :)

CONTINUITY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CONTINUITY --- 0:47:09 22.5.2013
PSYCHOPATICK:

MIKEYLA:

Budou další takový akce :)
PSYCHOPATICK --- 22:01:12 21.5.2013
to mě moc mrzí, že jsem o tom nevěděla dříve...:/
MIKEYLA --- 6:17:05 21.5.2013
kurnik, škoda, že nemůžu:((