Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


A.M.180 + LETMO prsnt: THE KVB (UK, Cititrax/Downward/Clan Destine) + LIGHTNING GLOVE

Když tu hrál “post punk shoegaze revival” The KVB zkraje loňského roku, dokázal natřískat Final až po únosnou mez, možná i kvůli tomu, že se předtím stihl ještě objevit ve většině výročních žebříčků za 2011. Na vlně zájmu se drží stále a od té doby vydal splitko s Deathday (co mají split i s Bestial Mouths, které jste tu mohli loni taky vidět na výborném koncertě) a dvě řadovky, z nichž ta aktuální právě vyšla na sublabelu Minimal Wave. Ti se jinak specializují na reprezentativní znovuvydávání zapadlých kousků 80. let. Pojítko s vydavatelstvím Downwards ale přerušeno úplně nebylo, jak naznačuje chystaná deska remixů mj. od techno ikon jako Silent Servant nebo Regis, kteří ostatně sami s podobnou hudbou začínali.
Geniální pseudonym Nicka Woodse - Klaus Von Barrel - dokáže věrně křísit náladu osmdesátek, ať už hraje šlapavě melodické hitovky (které se ovšem nikdy úplně nezbaví opiátového oparu) nebo se drží zemitosti cold wave. Ideálně se pojí obojí naráz. Syrový brum synťáku nebo silně bustrovaná kytara zní většinu času nahrávek. Že má Nick i přes své mládí k podobné hudbě upřímný vztah svědčí taky spousta jeho mixtapů, na nichž s přehledem vybírá žánrově i chronologicky pestré spektrum muziky.
Stejně jako poprvé, i nyní s Kat Day za klávesami, která se v mezičase stala regulérní členkou kapely.
http://thekvb.bandcamp.com

Předskakující Lightning Glove jsou ve formě. Nedávno vydaná debutová kazeta Fantasmagorie Interiéru je sice poněkud rozháraná a z proklamovaného “punk ravu” odhaluje poněkud stojatější tendence blízké spíš britskému postindustrialu (bez zmínky Throbbing Gristle se o nich žádný text neobejde). Živá vystoupení se ale zdají jen gradovat, což naposledy korunovali před Gnod, kteří jim nadšeně nabídli vydání kazety na Tesla Tapes.
Fraktální kaleidoskop rytmů beroucích z garage, grimu (nebo vůbec bass music) a minimal techna jak se tříští v intoxikované mysli pomíjivého návštevníka parties umocňuje Snsbriho vokál, který je jak tápající, tak naléhavý. Parkinsonem stižený Blawan a Surgeon s ADHD spolu jamují pomocí vzkazů na telefonním záznamníku a do toho se z vedlejšího pokoje ozývá zoufalý křik souseda, kdo že mu vypil poslední flašku šnapsu.
http://lightningglove.bandcamp.com


17.5.2013 od 21:00 v pražské K4 (Celetná 20). Vstup 200,- při rezervaci na tickets@am180.org, 250,- na místě.

https://www.facebook.com/events/415465225199659/
http://www.last.fm/event/3486208+The+KVB+at+K4+Students+Club+on+17+May+2013

EVAD
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GULDUR --- 13:39:46 17.5.2013
nebo resp. za naturálie v podobě vstupů či alkoholu..
GULDUR --- 13:39:16 17.5.2013
já jsem míval a znám tam celou crew? Web by se jim šiknul, ale nemaj prachy. Napadá tě něco, resp. znáš samaritána, co si dá 80 hodin práce zadara?
OVERDRIVE --- 13:20:28 17.5.2013
hele je to dneska, nebo zejtra, na webu maj, ze je to zejtra...
jinak setkal jsem se s lamerinou k4 uz vickrat, tak se radej ptam, protoze treba na couchsurfing u me spali 2 kanadani, kteri prijeli hrat do K4 v ramici celo-Evropskeho turne, a kdyz prisli 2 dny pred svojim koncikem do K4, tak tam o nich nikdo nic nevedel, pritom s nekym vedli cilou komunikaci emaly... proste parada...
jinak k4 by si zaslouzilo asi poradnej web, to co tam je ted je HRUZA... znate nekdo nekoho, kdo ma s K4 neco spolecnyho