Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Soukup Soukup
Jan Miko a Tantehorse
15/05/2013 // 20:00

Soukup Soukup, tanečně-vizuální představení, herečky, režisérky a choreografky Miřenky Čechové a malíře Jana Mika představuje dílo a život tragicky zesnulého malíře Víta Soukupa. Projekt v sobě propojuje současný tanec a výtvarné umění, které vzniká v přímém kontaktu s divákem.

Tematicky se zabývá přehodnocením pohledu na jedince uvnitř společnosti, který do sociálně kulturních podmínek dané společnosti nezapadá, a proto žije na jejím okraji. Je z ní vyděděn, odcizen, odmítnut. Téma se inspiruje vztahem jedince vůči okolnímu světu, lidmi trpícími depresemi, fobiemi, psychickými poruchami a nekonvenčním vztahem k vlastní identitě.

Vít Soukup (1971-2007), kterému známí neřekli jinak než Beruška, byl absolventem Nešlehova malířského ateliéru na VŠUP, který nakonec sám krátce vedl. Doktor umění, který umění nevyléčil. Jednou nohou notorický malíř, druhou tragikomický filmař, příslušník "věčně nastupující střední generace", trochu post-sklepácké, trochu post-tvrdohlavé. Autor pokleslých detektivek na pokračování bez konce i teoretických statí o výtvarném umění.

Jan Miko,
Progresivní český malíř, jenž se věnuje volné tvorbě ve formě streetartu nebo akční malby. Jeho pozoruhodný styl vychází z jeho vztahu k pouličnímu umění, kdy jsou zkušenosti objevené tímto druhem tvorby citlivě, přirozeně spojeny s klasickým přístupem k malbě. Před námi tak vznikají značně dráždivé obrazové vjemy a to ať už svou barevnou kompozicí, či dost často provokujícím symbolicky vyjádřeným sdělením.

www.tantehorse.cz
www.spitfirecompany.cz
www.palacakropolis.cz

JUDITAH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.