Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


18. ročník filmového festivalu studentů teorie audiovize

Srdečně Vás zveme na 18. ročník filmového festivalu studentů teorie audiovize Zlatý voči. I letos se držíme klubových prostor, které nám tentokrát poskytla Klubovna v pražských Dejvicích. Těšit se můžete jak na domácí tvorbu, tak na filmy ze Slovenska a Maďarska a letos jako novinku i z Francie a Španělska. V doprovodném programu pro Vás máme opět přichystanou retrospektivu toho nejlepšího, co kdy bylo na Vočích k vidění a zároveň mnoho hudby - živé i DJs. Porota se pak skládá z filmové teoretičky a historičky Lucie Česálkové, kritičky Aleny Prokopové, filmového historika a scénáristy Štěpána Hulíka (Hořící keř) a výtvarníka a jednoho ze zakladatelů festivalu Davida Černého. Rozhodně je na co se těšit!

Zlatý voči jsou filmovým festivalem představujícím filmovou tvorbu studentů teorie audiovize. Je pořádán každoročně katedrou Filmových studií FF UK. Organizační strukturu tvoří posluchači katedry ve spolupráci s pedagogickým vedením KFS.

Festival se koná pravidelně na konci letního semestru (v květnu). Má za cíl upozorňovat na praktickou stránku studia filmové teorie a podnítit debaty nad různými přístupy k AV médiu. Program festivalu tvoří nespecializované filmy vysokoškolských studentů, kteří studují (či studovali) na jedné z audiovizuálně teoretických kateder. V České republice tak do programu mohou přispět studenti z KFS FF UK, Ústav filmu a dějin filmu a audiovizuálních studií FF MU, katedry Filmových studií FF UP v Olomouci a Centra audiovizuálních studií FAMU. Dále jsou zastoupeny i vysoké školy zahraniční (především z visegradského prostoru).

Hlavní festivalovou cenou jsou Zlatý voči, vedlejší ceny jsou: Voči Jeanne Moreau, Růžový brejle, Poškrábané brejle Kurta Krena, Percepční voko publika. Soutěžní sekce je pouze jedna, všechny filmy soutěží o všech pět cen bez tematického omezení. Porota, sestavená z filmových profesionálů i odborníků, má možnost udělit zvláštní uznání.

My se na Vás těšíme 15. a 16. května vždy od 18:00 v Klubovně!

Veškeré informace na zlatyvoci.cz a FB festivalu

TRPIS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.