Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Nedělní soaré v ZOO - promítání dokumentů

cesta do hlubin Jednoho světa

Ahoj všichni,
ZOO bar se vám otevírá i neděli. Každý květnový víkend u nás zakončí speciální Nedělní soaré, během něhož vám ukážeme svět, tak jak ho neznáte. Každou neděli Vám promítneme jeden film z produkce festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Tuto neděli (5.5.) začínáme s filmem Z popelnice do lednice.

Německý režisér Valentin Thurn sledoval po celém světě cestu potravin od jejich výrobců až k nám na talíř. A došel dost šokujícím zjištěním. Než se zelenina dostane z pole na váš talíř, nejméně polovina jí skončí na skládce. To znamená každé druhé rajče či hlávkový salát. Zní to neuvěřitelně, ale bohužel je tomu tak. Nemluvě o tom, že zemědělství produkuje třetinu skleníkových plynů. Stačí se podívat do odpadních kontejnerů supermarketů či do nejbližší popelnice, abychom zjistili, v jak obrovské míře plýtváme jídlem.

Thurn předkládá ve svém snímku znepokojivá a alarmující fakta o našem vztahu k jídlu a zároveň hledá možnosti, jak tuto situaci zlepšit. Na příkladech „odpadkové potápěčky“ zachraňující vyhozené jídlo ze supermaketů, amerického antropologa, který založil komunitu lidí najímajících si konkrétního farmáře k pěstování zeleniny, a řady dalších ukazuje možné cesty, jak plýtvání potravinami zastavit. Pokud bychom ho omezili o polovinu, mělo by to na produkci skleníkových plynů podobný efekt, jako kdyby ze silnic zmizelo každé čtvrté auto.

info o filmu + trailer:
http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/24

pár otázek a odpovědí o tématu:
http://www.jedensvet.cz/2010/download/pdf/audienceFilmsNewPdfsQuestions_19.pdfBAR SE OTVÍRÁ V 17 hodin
PROJEKCE FILMU ZAČÍNÁ OD 19 hodin
AFTERPARTY: DJ ELEMENT (DNB)

ELEMENT_CEZET
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.