Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Festival vzniká v rámci ročníkové práce studentek 3. ročníku Střední umělecké školy textilních řemesel a chce narušit hranici mezi iluzí a realitou.

Iluze vs. Realita

Kurátorský tým: Ateliér nových médií, předmět výstavní prezentace a modeling (Denisa Brýlová, Doubravka Dědková, Lucie Hladová, Sára Luczyová, Tereza Nováková, Barbora Papírníková, Zuzana Soudská)
Pedagogické vedení: Filip Jakš a Filip Ulver

Místa konání: schodiště, atrium a učebny VOŠTŘ a SUŠTŘ (U Půjčovny 9, Praha 1); nástupiště a hala Hlavního nádraží; Kokpit kafé (Pod Bruskou 2, Praha 1).

Festival vznikl v rámci ročníkové práce studentek 3. ročníku Střední umělecké školy textilních řemesel.  Pedagogický dohled ale jen minimálně zasahoval do kolektivní práce. Cílem bylo uspořádat skutečný a plně fungující umělecký festival, který reaguje na prostory školy a zapojí všechny pedagogy i studenty všech oborů. Jako vítězné téma tohoto roku bylo vybráno „Iluze vs. realita“.

Festival chce narušit hranici mezi iluzí a realitou. Jednotlivé části festivalu se snaží zrelativizovat vnímání těchto dvou pojmů. Přinutit diváka, aby si sám určil co je pro něj realita a co iluze.

Zuzana Soudská připravila na čtvrtek 2. 5. 2013 v 13 a 17 hodin módní přehlídku přímo v prostorech  Hlavního nádraží. Jejím cílem je prezentovat školní práce Ateliéru oděvu SUŠTŘ.
Sára Luczyová na přehlídku zařadila i modely studentek oděvu VOŠTŘ.
V 18 hodin pak kurátorka Tereza Nováková zahájí v modelovně (v přízemí budovy školy) výstavu děl studentek Ateliéru bytového designu SUŠTŘ.
Ve stejném prostoru bude probíhat i výstava kurátorky Sáry Luczyové, která bude prezentovat tvorbu restaurátorů VOŠTŘ.
Poté proběhne  na schodišti školy i vernisáž instalace Doubravky Dědkové, na níž spolupracovala se studentkami Ateliéru tisku a tkaní SUŠTŘ.

Druhý den festivalu Iluze vs. Realita je zaměřen na film. V učebnách se budou promítat dokumenty zapůjčené společností Aerofilms a krátkometrážní snímky studentů FAMO v Písku i prací studentů naší školy. Akce organizovaná Barborou Papírníkovou potrvá od 20 hod. do půlnoci a k dispozici zde bude i občerstvení.
Vítaná je široká veřejnost, studenti školy budou moci přespat do sobotního rána.

Třetí den festivalu, pondělí 6. 5., bude věnován převážně dětem. Lucie Hladová spolu se studenty Ateliéru hračky a košíkářských technik odehraje v 14 a 17 hodin loutkové divadelní představení v atriu školy. Mezi nimiž bude připraven zábavný program pro děti.

Poslední den festivalu proběhne v 17 hod. slavnostní zakončení v atriu školy. Od 19ti hodin pak bude probíhat závěrečná afterparty v unikátním prostoru Kokpit kafé (Pod Bruskou 2, Praha 1).
Zahrají kapely Asstma, Bonebroke, The Osels a DJ‘s Kewu a Krishke
.

I7085
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.