Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


http://www.myspace.com/planetmagion


DAPAYK /deVlastním jménem Niklas Worgt se na německé taneční scéně pohybuje už od 90. let minulého století. Jeho první pokusy o tvorbu elektronické hudby spadají do škatulek jako DnB, techno a breakbeat a položily základ i pro jeho pozdější tvorbu, zaměřenou na našláplé minimalistické techno. V roce 2001 založil vlastní label Mo’s Ferry, který nyní načíná pátou desítku vydaných releasů.

Nejúspěšnějším rokem v Niklasově kariéře byl rok 2005, kdy využil hlasu grafičky labelu Evy Padberg a společně natočili vynikající dlouhohrající album Close Up, které se na konci roku umístilo vysoko ve všech důležitých anketách.

I rok 2008 byl pro Dapayka plným novinek. Album vydal jak pod svou známou přezdívkou (Dapayk – Devil’s House) u Mo’s Ferry, tak i pod pseudonymem Marek Bois (album Boissche Untiefen na sublabelu Rrygular). V obou případech potvrzuje kvalitu minimalového producenta, který svému řemeslu i filozofii této hudby dokonale rozumí.

Dapayk se na Flédě předvede ve své klasické onemanshow-koncertní podobě, se kterou už několik měsíců jede světové turné. Sám Niklas popisuje rozdíl mezi oběma projekty následovně: „Marek Bois je projekt určený pro taneční parket, kdežto jako Dapayk se snažím tvořit více emočně laděnou hudbu.“ 27. února tak budete mít šanci, okusit proplouvání mezi oběma Niklasovými producentskými tvářemi. Za zmínku určitě stojí i další zahraniční support Magionu, ať už vystoupení Dapaykova parťáka, projektu Kleinschmager Audio nebo v ČR již skvěle uvedených Dreikommanull DJs.
(a video od kolouška!)

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . mos ferry + rrygular . dapayk . blog 

CLICK_JOE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DANII_DP --- 22:03:03 11.6.2009
pořádnej prasoš, uaa
MLADEE --- 21:44:37 3.2.2009
hip hip! dlouho sem se na akci takhle netesil :-)
RESOLUT --- 19:48:57 26.1.2009
3x hurá!!! Jedeéém!!