Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Dvě skvělé kapely z lagelu Sargent House - Fang Island (US) a No Spill Blood (IE). žánrově: everyone high-fiving everyone; math rock; post-rock; indie

Fang island se dali dohromady v roce 2005 na vysoké škole designu na Rhode Islandu. Jméno kapely vychází z článku na fabulačním serveru the Onion, který informoval, že tehdejší americký ministr zahraničí Rumsfeld má tajnou skrýš na smyšleném “ostrově tesáků” (fang island).

Kapela tvrdí, že měli podobnou představu fiktivního prostoru, kde všude zní jejich muzika. Svou hudbu rádi popisují jako “everyone high-fiving everyone”, což může působit trochu nejasně. Pokud si ale pustíte eponymní debut Fang Island (2010) a nebo druhou Major (2012) pochopíte, že je to hudba, vyzařujicí pozitivní energii a nadšení. Žánrově lze Fang Island vmezeřit do kategorií jako indie pop či math pop. Fang Island přijedou jako kvarteto dvou kytar, basy a bicí. (mimochodem na basu po celý turné hostuje Lar Kaye z Adebisi Shank).

Za sedm let existence kapela dosáhla mnoha úspěchů. Na společnou tour je vzali kapely jako Flaming Lips, Stone Temple Pilots nebo Red Sparowes. Na evropské části tour zavítají poprvé také do Prahy, kde odehrají svůj koncert stylově na prvního máje v půdních prostorách  Kokpitu.  (pro zamilované páry speciální sleva - stačí se jen políbit na vstupu)

Fang Island doprovodí nadějná mladá irská kapela No Spill Blood, která vystupuje s nezvyklou sadou nástrojů - basová kytara, bicí a analogové synťáky. Pokud to formace rozpálí stejně jako na své debutové náhrávce Street Meat, v pražském klubu Kokpit bude určitě prolita nějaká krev.

Fang Island (IS) - No Spill Blood (IE)

Kokpit Café

Start: 19:30

Vstup: 250,- (S rezervací na landminealert@gmail.com 200,-)

Na Brusce 4, Malostranská


http://fangisland.com/
http://fangisland.bandcamp.com/
http://www.youtube.com/watch?v=EIurAP4yHtQ
http://nospillblood.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/nospillblood

REIBENKOPF
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.