Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


27.4.: JENNY HVAL (no) & Lenka Dusilová (cz)

songwriter / ambient / rock / folk / avantgarde

http://www.last.fm/event/3522156+Jenny+Hval+at+K4+Students+Club+on+27+April+2013
http://www.facebook.com/events/378165982291426/

Norsko už zásobuje svět záplavou originálních hudebních zázraků pěknou řádku let. Jenny Hval, která je taky spisovatelkou, žurnalistkou nebo skladatelkou scénické hudby, se na prvních dvou albech (ještě pod pseudonymem Rockettothesky) profilovala jako zajímavá popová zpěvačka, ale až na tom třetím (Viscera) naplno odkryla svůj talent. Pestrá kolekce písní těží hlavně z magických – a jaksi typicky severských – melodií a ačkoliv se nese většinu času až v téměř ambientní poloze, nechybí jí překvapivé nebo dokonce ostřejší rockové momenty. V něčem tím silně připomíná nedoceněnou desku In This Room krajanů The Third And The Mortal.
Viscera vyšla u prestižního vydavatelství Rune Grammofon, které se ujalo i aktuální novinky Innocence Is Kinky (vychází 19.4.). Produkoval ji John Parish, známý především ze spolupráce s PJ Harvey nebo Sparklehorse, a kromě charakteristicky ornamentálních vokálů Jenny tu je celkem málo společného s předcházejícím albem. Je odvážnější, méně poetická, více výrazná, pořád kouzelná a proměnlivá. Těžko se k ní hledají příměry či odkazy, každopádně dokáže posluchače fascinujícím způsobem uhranout, aniž by se uchylovala k prvoplánové líbivosti.
Jenny v minulosti spolupracovala se Susannou Wallumrød nebo Martinem Horntvethem (KILLL, Jaga Jazzist) a je srovnávaná s Julií Holter nebo Laurel Halo. Velmi krátké evropské turné její kapely obsahuje kromě tří dalších zastávek (z nichž jedna je na Donaufestivalu v Kremsu) i její českou premiéru.
http://jennyhval.com
https://soundcloud.com/jennyhval

Lenka Dusilová patří ke stálicím české hudební scény a za svou bohatou kariéru spolupracovala s nespočtem známých muzikantů, posbírala několik cen Anděl, ale hlavně se každým svým počinem dál a dál posouvá k autentičtějšímu a zajímavějšímu projevu, nepřestává hledat.
Vystoupí sólově s kytarou a vokálními smyčkami, přičemž určitě zazní i její skladby z minulosti v obnaženějším aranžmá, kdy se v nich odhalí především melancholie.
http://lenkad.com
http://en.wikipedia.org/wiki/Lenka_Dusilov%C3%A1


27.4.2013 od 21:00 za 250 v pražské K4 (Celetná 20). Koncert podpořilo Velvyslanectví Norského království v Praze a Apartmány Karlův most.
http://letmo.net/productions
http://marastmusic.com
http://www.facebook.com/kfource
http://www.k4klub.org


Jenny Hval (b. 1980) has in recent years made a name for herself as a writer, journalist, recording artist and sound artist both in Norway and abroad. When her third record Viscera was released in 2011, WIRE magazine described the record as: “a stunning achievement both conceptually and musically.” Multidisciplinary and transgressive are words often employed to describe her art, but Jenny Hval’s polyphonic artistry is in fact seamlessly interwoven between musical, literary, visual and performative modes of expression. Despite her young age, she has already infused, carved and modulated an artistic voice that is altogether present, accessible and obscurely complex at the same time.

Jenny Hval studied Creative Writing at the University of Melbourne, and Literature at the University of Oslo. She has released the albums To Sing You Apple Trees (Trust Me Records, 2006) and Medea (Trust Me Records 2008) under the alias Rockettothesky. Viscera (Rune Grammofon 2011) was released under her own name. 2012 saw the release of the debut album of Hval’s band project, Nude On Sand, in which she collaborates with Håvard Volden. Jenny Hval made her debut as a writer with the book Perlebryggeriet (‘The Pearl Brewery’) in 2009, followed by Inn i ansiktet (“Sings with her eyes”) in 2012. Alongside this she has contributed to magazines and newspapers like Vinduet, ENO, Bergens Tidende and Klassekampen. In 2010 Hval contributed to the artwork War Song by the American artists Valerie Tevere and Angel Nevarez that was performed during the Ultima Festival in Oslo that year. In 2011 she created the sound installation ENTER/Flesh for the bigger installation ENTER Sonic Tank at Tou Scene in Stavanger, followed by Innocence is kinky (2012, commissioned by Henie Onstad Art Centre) and A continuous echo of splitting hymens (2012, for the group exhibition MURMUR at Akershus Kunstsenter). In collaboration with the writer Inger Bråtveit she has also created several works between performance, music and literature, the most recent being Kvit Søppel (‘White Trash’, 2011).

She is currently recording her fourth album (to be released in early 2013) at Toybox Studios, Bristol, with producer John Parish, lauded for his work with PJ Harvey, Giant Sand and Sparklehorse.AMALGAM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EVAD --- 19:47:14 31.3.2013
ale nas tu je :))