Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


4.4.: GONZÁLEZ & STEENKISTE (ve/be) & URPF LANZE (

drone / folk / psychedelic / acoustic / outsider

http://www.last.fm/event/3534972+Gonzalez+-+Steenkiste+at+Pe%C4%8Den%C3%A1+Brambora+on+4+April+2013

Ernesto González (Bear Bones, Lay Low) a Glen Steenkiste (Hellvete) spolu jamují už nějakou dobu jako členové Silvester Anfang/Sylvester Anfang II, čimž si vytvořili určité psychické spojení, jaké vzniká nekonečným opakováním stejné činnosti se stejnými lidmi. Oba prozkoumávají ve svých sólových projektech radosti hudby postavené na dronech a několikrát se snažili vytvořit funkční duo, což se však nestalo až do závěru roku 2011.
Vlivy čerpají z folku a etnické hudby, free jazzu i spirituálů, z psychedelie a minimalismu až po současné undergroundové kapely jako Pelt/Spiral Joy Band, raní Hototogisu nebo Vibracathedral Orchestra. González & Steenkiste vypluli na zvukové výpravy s myriádou elektrických i akustických nástrojů, z nichž jsou ovšem housle a harmonium hlavními plavidly. Zatím vydali loni dva pásky na amerických Eiderdown Records a rakouských Feathered Coyote Records, mají tak ještě hodně co objevovat, aby dosáhli stavu blaženosti nepřetržitou lázní zvukových frekvencí. Není to o tom, co najdou na konci – je to o užíváni si cesty.
http://degek.wordpress.com
http://bearboneslaylow.wordpress.com
G & S - Stuffed With The Down Of The Eider (Eiderdown Records) - https://soundcloud.com/adhocfm/sets/set-title
G & S - Through The Mountain (Feathered Coyote Records) - http://featheredcoyoterecords.bandcamp.com/album/through-the-mountain
G&S live: http://www.youtube.com/watch?v=X48MGpM1S5g

Wouter Vanhaelemeesch (aka Urpf Lanze) je vším možným, ale především výtvarníkem. Jeho úžasně bizarní kresby, ve kterých se pokřivené komiksové postavičky, středověké rytiny a surrealistické kulisy spojují v neutěšené venkovské výjevy, mu přinesly světový věhlas v kulturním podzemí. Není se proč divit, že si jeho práce vybral loutnista Jozef Van Wissem na spoustu svých nahrávek. Krom toho provozuje v Ghentu sídlící label audioMER.
Přesto ho něco vedlo ještě k tomu, aby oprášil svou španělku, začal na ní hrát na klíně (lap guitar), podivně ji ladit a znásilňovat ji zvláštně hudebním způsobem, zatímco vrčí a kňučí jako nalitý neandrtálec. Představte si naprostou syrovost Billa Orcutta, vyšinutou krásu Kana Mikamiho a hravost Godz (těch z NY) v jednom jediném chlapíkovi s brýlemi a s neustále proměnlivým účesem. Stejně jako ostatní dva pánové se k nám vrací, i když on jen podruhé. A s nimi se na drobné evropské turné vydává i Bart ze značky Sloow Tapes, takže se dá očekávat taky distro plné řádných obskurností.
http://woutervanhaelemeesch.tumblr.com
Preview of Urpf Lanze’s debut LP: https://soundcloud.com/audiomer-music/lost-wooden-planet-script
The Urpf Lanze live: http://youtu.be/rO747r4cLBo


4.4.2013 od 20:00 za 90,- v pražské hudební kavárně Pečená brambora (Jaromírova 17).
http://letmo.net/productions
http://klangundkrach.net
http://www.pecenabrambora.cz


González & Steenkiste (VE/BE)

Ernesto González (Bear Bones, Lay Low) and Glen Steenkiste (Hellvete) have been jamming together as part of Silvester Anfang/Sylvester Anfang II for quite some time now, developing the sort of psychic communication achieved by endlessly repeating the same activity with the same people. Both have explored via their solo projects the joy of drone based music and have tried on several occasions to establish a proper duo. It wasn't until fall of 2011 that this dream finally took shape. Drawing influences from ethnic and folk music, free and spiritual jazz, psychedelia and minimalism to more contemporary underground acts such as Pelt/Spiral Joy Band, early Hototogisu and Vibracathedral Orchestra, González & Steenkiste embark on sound journeys using a myriad of electric and acoustic instruments where the violin and the harmonium are the main vessels. Having released 2 cassette tapes on Eiderdown Records (USA) and Feathered Coyote Records (AUS) in 2012, the duo has yet much ground to discover in order to wake a blissful state of mind through sustained frequencies. It’s not about what lies at the end - it’s about enjoying the ride.

Urpf Lanze (BE)

Wouter Vanhaelemeesch is a lot of things, but above all he is a visual artist. He has gained worldwide praise in the underground through his beautifully bizarre drawings that blend twisted cartoon characters, medieval engravings and surrealist decors all wrapped up in a grim pastoral vibe that reeks of Belgian B.O. It's no wonder why lutenist Jozef Van Wissem has used Vanhaelemeesch's work to decorate many sleeves of his recorded output including his collabs with Jim Jarmusch, Smegma, United Bible Studies and James Blackshaw. Next to that he also runs the Ghent-based audioMER label.

Still, something in the water or in the potatoes in Ghent made him want to dust off his acoustic guitar and start resting it on his lap, tuning it in weird manners and brutalizing the shit out of if it in an oddly musical way, all while yelping and grunting, like a boozed-up caveman. Thus, Urpf Lanze sprouted from the grey earth. Imagine the sheer rawness of Bill Orcutt, the demented beauty of Kan Mikami and the playfulness of the Godz all mixed up into one white man with glasses and ever-changing hairstyles. Urpf Lanze's debut album 'Procession of Talking Mirrors' will be released on LP format this February and it promises to be a real kick in the face for non-believers and believers alike.AMALGAM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.