Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Tři hodiny v centru Prahy, které vás zavedou na místa spojená s dějinami alchymie a především také do vlastního nitra. (230,-) Pořádá Divadlo Kampa.

hlavní orientační body:

Kampa: Naše výchozí pozice, místo mnoha legend, tajuplných zákoutí a zdroje energie Nové Země.

Jánský vršek: Místo pobytu Edwarda Kelleyho a Johna Dee, dosud neprozkoumané podzemní alchymické laboratoře i magického egregoru (astrální stavby) pro spojení s planetárními sférami a vnitřní zemí.

Hradčany: Lokalita přímo posetá mnoha odkazy na alchymii v Praze, kde kromě jiného navštívíme i posvátný pahorek Žiži. Vnitřním zrakem prozkoumáme legendární tajemnou jeskyni pod Hradčany, kde se dodnes odehrává alchymistická elementární transmutace, která tvoří oporu Srdci české krajiny.

přestávka: Odpočinkové posezení v kavárně/cukrárně.

Židovské město: Zde se dotkneme díla jednoho z největších pražských zasvěcenců, rabbiho Jehudy Löwa ben Becalela. Povíme si, jak asi tento mág, alchymista a kabalista vytvořil Golema, což je vlastně pokročilý alchymistický homunkulus.

Staroměstské náměstí a okolí: Tady promluvíme o skrytých stránkách Orloje, podíváme se na mnoho domů, kde žili alchymisté. Blíže také prozkoumáme podstatu živlů na místě Mariánského sloupu.

Karlův most: Bájný střed, most mezi hemisférami, místo samotného Grálu. Zde si kromě povídání o skryté symbolice také můžeme na vlastní kůži vyzkoušet vnitřní transmutační proces a zkusit se tak dotknout onoho bájného Kamene mudrců.

Procházkou po městě i po svém vnitřním já provede

Kryštof Koucký - mystik, průzkumník hlubin lidského Já.

Pořádá semináře o skrytých zákonitostech lidského těla a jeho interakcích s vesmírem, o duchovní komunikaci, hlubinném sebepoznání a různorodých aplikacích tohoto vědění. Po léta se zabývá krajinotvorbou (geomantií), mystikou, metafyzikou, alchymií a uměním. Sám říká, že je na mystické cestě srdce.

AMINETA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CONTINUITY --- 13:15:34 18.4.2013
Konalo se to? Hodně jsem tam chtěla přijít, ale byla taková zima a ledovej vítr, že jsem to nedala. Bude třeba někdy znova?