Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


Občanské sdružení PragueWatch zve veřejnost na přednáškový cyklus nejen o urbanismu, ale především o lidech ve městě.

Občanské sdružení PragueWatch zahajuje ve spolupráci s Galerií J. Fragnera díky grantu Nadace české architektury první ročník osvětového cyklu přednášek pro veřejnost. Po úspěšném nultém ročníku, který proběhl v roce 2012 a věnoval se problematice územního plánování, je pojítkem letošních přednášek otázka „KDO JAK ŽIJE VE MĚSTĚ?“
Obyvatelé spolu s městem tvoří systém sociálních a ekonomických vztahů, který je třeba chápat jako celek. Lidová škola urbanismu 2013 představí město jako místo pro život heterogenních skupin obyvatel, jež se od sebe liší nejen svým socioekonomickým postavením, věkem, etnikem, rasou, národností, pohlavím či sexualitou, ale i možnostmi město užívat a ovlivňovat jeho další vývoj i svoji pozici v něm. V rámci cyklu proběhnou přednášky a panelové diskuse k tématům jako vliv neoliberální ekonomiky na městské rozhodování, obecní bydlení a chudoba, charakter pražské zástavby, proměna Holešovic či vliv diskurzu o bezdomovectví na život a užívání veřejného prostoru v Praze. Součástí cyklu je také komentovaná prohlídka vietnamského kulturního centra Sapa (podrobný program v Příloze).


Cyklus Lidové školy urbanismu 2013 bude zahájen v pondělí 25. března 2013 v 18:00 v Galerii J. Fragnera (Betlémské nám. 5a, Praha 1) přednáškou Luďka Sýkory, který je docentem na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a vedoucím Centra pro výzkum měst a regionů. Luděk Sýkora bude hovořit o procesech transformace sociálně-prostorové organizace měst v postkomunistickém období, k nimž patří i suburbanizace a utváření uzavřených a paralelních světů sociálních skupin, tzv. rezidenční segregace. Vstup na přednášky a další program v rámci cyklu je volný.

Kontakt:
Michaela Pixová
Praguewatch, o.s.
E-mail: mpixova@hotmail.com
Mobil: 777 145 003
Lidová škola urbanismu 2013 na webu: http://www.praguewatch.cz/page/index/12.
Leták: http://www.praguewatch.cz/soubory/LSU/LSU_2013.jpg.
Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/260896780711725/

MIKATCHOU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.