Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Je tu další z atmosférou nabitých post-metal/rockových seancí v Chapeau Rouge - koncert austraských Heirs.

Je tu další z atmosférou nabitých post-metal/rockových seancí v Chapeau Rouge - koncert Heirs, skupiny, která nemohla přijet z větší dálky a dozajista svým australským duchem uhrane posluchače stejně, jako tomu bylo na podzim při jejich zastávce na tour s Ides of Gemini a A Dead Forest Index. Aby toho nebylo málo, Heirs tentokrát přivezou i svůj druhý projekt Ascetic, kde dávají prostor více osmdesátkovým a gotickým náladám. Celý večer otevřou plzeňští Ubožák, obtížně definovatelný post-metal s nádechem psychedelie a screama.

// HEIRS (post-metal/post-rock, Australia)
/ http://www.heirs.com.au/
/ http://heirs.bandcamp.com/
/ http://www.youtube.com/watch?v=0vQUhfBlWdo
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=w3z2lceJ0W8

V daleké Austrálii, zemi nekonečných plání, se zrodila kapela, která jakoby svou hudbou vyjadřovala, že krása spočívá v pospolitosti a plynulosti, že gradující rytmika, která se následně rozplyne v post-rockové kytarové mlze, nám přivodí stejný pocit beztíže jako melodická thereminová linka vytrácející se do prázdna.

Heirs jsou upsáni labelu Denovali, kde vydali obě dvě své nejúspěšnější desky – EP Fowl a Hunter. Za ně sklidili uznání doma i v zahraničí. Slovy hudebního žurnalisty Rene Shaefera: „V teroru Heirs je přítomna halucinující krása, krása nekonečně roztaženého času, nekončících intervalů mezi vteřinami a touha po zapomnění ozývající se prázdnou myslí.“


// ASCETIC (darkwave/gothic rock, Australia)
/ http://www.ascetic.com.au/
/ http://www.youtube.com/watch?v=ic-UqKghZUM

Projekt tří členů Heirs si bere inspiraci z gotických kapel vezoucích se na temné vlně osmdesátých let a se svými jednoduchými pulzujícími rytmy proplouvají do hlubin nevědomí. Od Swans k The Cure, Ascetic dokáží svým projevem uhranout fanoušky narcistických popěvků a post-new-age klidných a zároveň zneklidňujících harmonií.

Jejich debutová deska Self Initiation vyšla v lednu na labelu Golden Antenna a můžete si ji zadarmo stáhnout na Bandcampu. Nepropásněte možnost vidět premiérově tento zbrusu nový projekt v Čechách a ponořte se do temných vod australské east coast dark-wave.

// UBOŽÁK (dark screamo/post-metal, Plzeň)
/ http://bandzone.cz/ubozak
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=TwPGsfVHfOY

Plzeňští Ubožák sázejí na sklíčenost a neklid. Jakkoliv se netají svými grungeovými a punkovými kořeny, balancují někde mezi post-metalem a screamem a poznávacím znamením jejich úzkostné hudby jsou výkřiky do tmy, skvěle vystavěné těžké riffy a sklepní atmosféra. Bude to jejich teprve druhý pražský koncert, tak si ho nenechte ujít.

/ Facebook: https://www.facebook.com/events/152528804907336/
/ Last.fm: http://www.last.fm/event/3536136+Heirs+at+Chapeau+Rouge+on+24+March+2013
/ Eventful: http://eventful.com/prague/events/heirs-ascetic-ubožák-/E0-001-055072764-7?vs=1

CLEEMAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.