Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


K 31. 3. 2013 byla Úřadem MČ Praha 1 vypovězena nájemní smlouva restaurantu La Casa Blů v Kozí ulici. Jsme přesvědčeni, že místa s duší jako je La Cas

Text petice:
Adresováno: Úřad MČ Praha 1
Vodičkova 18
115 68 Praha 1PETICE
ZA ZACHOVÁNÍ LA CASA BLŮ

Využíváme své právo garantované článkem 18 Listiny základních práv a svobod a obracíme touto peticí na Úřad městské části Praha 1 se žádostí o zachování podniku La Casa Blů jako nedílné součásti společenského života na Starém Městě.

La Casa Blů byla založena roku 1996 pražským Chilanem Jorgem Zúńigou a je už více než 16 let místem, v němž se setkávají lidé rozličných národností, ras, vyznání, názorů nebo orientace. La Casa Blů podporuje toleranci, přátelství a vstřícnost mezi návštěvníky, ať už je jejich domovem Praha nebo jakýkoli jiný kout světa. La Casa Blů je jedinečná 100 % nekuřácká „hispánská“ hospoda, kavárna a nekonformní bar v Praze, kde se střetávají rozličné kultury, jazyky a myšlenky, doprovázeny vřelou péčí studentské obsluhy, kouzlem Jižní Ameriky a kde byl natočen film Samotáři.

Nejen dobré jídlo, nejen fúze jídla tex-mex a jihoamerických receptů, nejen jihoamerické maso, nebo slavné chilské sendviče „Chacarero“, nejen chilské víno podávané v karafách a lákavé koktejly, ale především španělský pojem „Sobremesa“, což znamená dlouhé sezení a klábosení po jídle a pití, dodává podniku La Casa Blů jeho kouzlo. Devizou La Casa Blů je právě uvolněná atmosféra a přátelství, to vše za přispění pracovníků více než 10 různých národností.

Jsme přesvědčeni, že místa s duší jako je La Casa Blů je třeba zachovávat a podporovat, byť jsme si vědomi toho, že může hlavní město Praha jako majitel nemovitosti získat od jiných zájemců o nebytový prostor v lukrativní části Prahy i vyšší nájemné.

Jsou však finance skutečně to, o co jde při správě věcí veřejných především? Nemělo by jít spíše o ochranu a naplňování jiných hodnot veřejného zájmu? Opravdu chceme v centru Prahy další luxusní restauraci nebo bezduchý bar pro ty návštěvníky, kteří si při příjezdu domů ani nebudou pamatovat prostředí nebo název podniku, ve kterém dostali nalito?

Adresujeme proto tuto petici Úřadu Městské části Praha 1 a žádáme:
a) zpětvzetí výpovědi z nájmu nebytových prostor pro provozovatele La Casa Blů.
b) V případě, že ke zpětvzetí výpovědi z jakéhokoli důvodu nedojde a o novém nájemci bude rozhodnuto ve výběrovém řízení, žádáme, aby jediným kriteriem pro rozhodnutí o nejvhodnějším uchazeči nebyla jen nabídnutá výše nájemného, ale aby bylo přihlédnuto také ke společenskému přínosu a zachování „ducha místa“.

MEG
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.