Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


http://bassistaz.com/

***triple birthday party and BasSistaz 2nd anniversary***

two stages, many great artists, addictive music and astonishing club space

BasSistaz anniversary DnB stage:

DJ FLIGHT (RINSE FM | METALHEADZ | PLAY MUSIK | UK)
https://soundcloud.com/djflight
https://www.facebook.com/flight.dj
IM CYBER
Ja-Ne (BasSistaz)
Kan-Jacca (BasSistaz) ♛
Snookey (BasSistaz)
Little K8 (BasSistaz)

non VJ: 113 kW (vizual terror VJ set)


Zwooky's birthday techno stage:

TOMAS DREX (Naked Lunch)
Zwooky (tektoys.org) ♛
Shimita (Techno Connection)
LamyCZ (Techno Connection)


BasSistaz anniversary DNB stage:
21:00 - 22:30 - Little K8
22:30 - 00:00 - IM Cyber
00:00 - 01:30 - Flight
01:30 - 03:00 - Snookey
03:00 - 06:00 - Kan-Jacca b2b survivors

Zwooky's birthday techno stage:
21:00 - 22:30 - Zwooky
22:30 - 00:00 - Drex
00:00 - 03:00 - LamyCZ b2b Shimita
03:00 - ??:?? survivors b2b

------------------------------------------------------------------------

entry: 50CZK till 21:00 and 90CZK after
https://www.facebook.com/events/107719269414489/
------------------------------------------------------------------------

Rozhovor s djkou Flight:

Ahoj, má první otázka bude téměř povinná – kdy jsi se rozhodla dát na kariéru dje a co tě k tomu vedlo?
Ahoj, tak to jsem vážně “nečekala” :) Známí se kterými jsem vyrůstala hrávali a pořádali vlastní akce, takže jsem se motala kolem už poměrně brzo - když mi bylo tak 14/15 let. Sepnulo mi to ale až poté, co jsem byla svědkem vystoupení Kemistry & Storm. Začala jsem být fascinována tím, co ti lidé za gramci dělají a na ravech jsem sledovala ruce djů místo tančení na parketu a užívání si party. Na vysoké jsem si začala kupovat vlastní desky a asi osm měsíců nato jsem se naučila mixovat.

Co bylo tvou prvotní hudební inspirací a co tě nakonec přesvědčilo věnovat se drumandbassu?
S dnb jsem rovnou začala, ačkoli jsem jako posluchač/raver samozřejmě sledovala jeho vývoj od hardcore breakbeatu přes jungle až ke “klasickému” drumandbassu.

Hraješ stále z vinylů nebo jsi už také propadla kouzlu digitálního djingu?
Jasně, pořád hraju i z desek, ale spíš jen ty starší věci. Používám CD playery na hraní zbrusu nových tracků a taky trochu z pohodlnosti.

Co tě vedlo ke spolupráci s Metalheadz a k labelu play:musik?
Přidružení k Metalheadz mají na svědomí jednoznačně Kemistry & Storm. Dala jsem jim kopie mých mixtapů, když jsem se začala učit hrát a ony mě povzbuzovaly a radily mi. Jednoho dne se rozhodly přivést do jejich řad novou krev, tak mě požádaly abych nahrála další mix na poslech pro Goldieho. Zbytek je, jak říkají, “historie” :) Projekt labelu play:musik je něco, co jsem vždy toužila realizovat pokud někdy budu mít tu moc a možnosti prezentovat hudbu, ve kterou tak pevně věřím. Byla to svého druhu jistá vize – věděla jsem jak budou vypadat vizuály, jak se by se měl label jmenovat – viděla jsem v tom kus sebe a to, co jsem se snažila předávat lidem skrze djing.

Byla jsi součástí týmu legendárního BBC Radio1 a nyní máš svou show "The Next Chapter" na Rinse FM. Jak tyto kolaborace začaly? Ovlivnilo to nějak tvůj pohled na hudební scénu? Chtěla by ses vrátit do BBC?
Známosti. Jedna moje známá, co dřív vedla vlastní PR společnost, přešla pracovat do Radia1 a jednoho dne mě kontaktovala s tím, že bych mohla nahrát show pro novou digitální stanici co měla těsně před spuštěním – z čehož se nakonec vyklubalo 1Xtra. Několik mixů jsme si naposílaly a pak přišlo pozvání udělat pár testovacích vysílání. Následně jsem byla zapsána jako D&B Mix DJ a skončilo to tím, že jsem měla na starosti úplně první živou show vysílanou o pátečních nocích, co pokračovala každý týden následujícíh 5 let… Na Rinse FM, které tehdy bylo pirátské radio, jsem hrávala ještě před mým působením v BBC (kde jsem často spolupracovala s MC Staminou), takže se s Geeneusem a ostatními znám už dlouhé roky. Znovu jsem s nimi začala spolupracovat v roce 2009, kde jsme se jednou měsíčně střídali (v té době) s dBridgem, Shogun Audio a Digital Soundboy. V současnosti se jednou za dva týdny střídáme se Staminou, takže by se dalo říct, že kruh se tím uzavřel…

Co je tvým nejoblíbenějším subžánrem dnb - máš radši newschool nebo preferuješ spíše syrový oldschool? Dark and dirty nebo spíše jemnější odnože?
Nemyslím si, že bych měla nějakou preferenci ohledně subžánru. Miluju hudbu s hloubkou a procítěným, organičtějším zvukem, ale je mi jedno zda je to soulful nebo tvrdší věc.

Ty ale nejsi jen dnb dj, je to tak? Co ještě hráváš mimo drumandbass?
Léta si společně s D&B kupuju houseové desky, které poctivě pravidelně hraju – mám residenturu s Genre & Neighbourhood, kde většinou pouštím všemožný house/ techno/ rare groove/ old skool atd. Posledních 18 měsíců se však ještě náruživě vracím k dub reggae a skupuji hromady sedmipalců - hlavně taky proto, že se Dub Vendor přesunul do BM Soho! (Flight pracuje v Black Market Soho records, jednom z nejznámějších Londýnských vinylshopů – pozn. aut.) Tady je třeba můj mix ze začátku letošního roku: Flight - Dub Reggae set

Co ty a produkce – už je to déle co jste vydali poslední track na kterém jsi se podílela. Plánuješ pokračovat v koprodukcích nebo vydat vlastní track?
V minulosti jsem vydávala pod pseudonymem Alias v koprodukci s Breakage na labelech Bassbin, 31 Records & Critical. Spolupracovala jsem také s Craggz & Parallel na jejich labelu Product, ale nedělám nic nového už delší dobu. Asi bych se k tomu měla vrátit, co?

Rozhodně! :) Hráváš často a po celém světě – jaké parties pro tebe byly nejvýznamnější a na co ráda vzpomínáš?
Sun & Bass festival na Sardinii je určitě jedno z mých top a to úplně vším. Další co mě teď napadá (a také na Sardinii) – jednou jsem hrála na European Jazz Expo a myslím, že to bylo poprvé co mě zabookovali na hraní setu, který měl začínat pomalejším bpm – z houseu se pomalu dostat přes různé styly až k drumandbassu, kterým měl být zakončen. Byla jsem z toho ohromně vynervovaná, ale zároveň nadšená. Nakonec to dopadlo překvapivě dobře, z čehož jsem měla opravdu velkou radost. Jinak je toho celkem dost: můj vůbec první set za Metalheadz v roce 1999; první hraní na Creamfields, kde jsem zaskakovala za Goldieho protože hrál fotbal; 1Xtra sound-system na Global Gathering; Xtra Bass turné a vysílání mého pořadu živě ze sklepa klubu nebo z autobusu; Metalheadz History session na konci roku 2011 (nezapomenutelná a úžasná atmosféra); nedávná party Exit 10th Birthday, kde jsem musela hrát z cizích desek (ha!)… prostě spousta skvělých vzpomínek.

Máš ještě vůbec nějaký djský sen, co bys ráda aby se ti splnil – třeba místo kde by jsi chtěla hrát nebo dje se kterým bys ráda spolupracovala?
Určitě jsou tu země, které jsem zatím neměla to štěstí navštívit – Nový Zéland, Jižní Amerika (Brazílie, Argentina, Chile atd.). Moc ráda bych se někdy podívala na Africký kontinent. Přesto jsem ale velmi spokojená a vděčná za to, čeho se mi doposud podařilo dosáhnout :)

Snad každý dj má nějakou vtipnou historku s návštěvníkem party, který by rád zahrál něco “na přání” – jaká je ta tvoje?
Nebyla to Drum & Bass party, ale někdo po mě chtěl ať hraju “něco na co se dá tancovat” zatímco jsem hrála house. House JE taneční muzika! Blbka… Myslím, že chtěla Beyoncé nebo něco podobného, hehe :)

A teď z té druhé stránky – máš nějakého oblíbeného producenta/dje, který byl (nebo stále je) tvou inspirací?
Kemistry & Storm a Fabio byli pro mě hlavní inspirací už od začátku, takže dnes je pro mě inspirací je oba znát a vědět, že stále dělají to co milují a nekompromisně se drží toho svého stylu. Calibre je také pořád obdivuhodně zásadový. dBridge, Intalex, Goldie (hrdina), je jich hodně. Respektuji poctivé a čestné lidi.

Tak by to mělo být. Poslední otázku si neodpustím – byla jsi už někdy v Praze nebo v ČR? Těšíš se do Crossu?
Věřím, že to je moje poprvé! Opravdu se těším. Zvlášť na ten klub Cross, o kterém jsem slyšela, že má dechberoucí dekorace i zvuk :) :) :)

GENERIXX
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GENERIXX --- 16:30:47 23.5.2013
Fotečky :)

Fotoreport z DJ Flight @ Cross // SHADOWBOX // DRUM AND BASS INFO
http://www.shadowbox.cz/press/9827-fotoreport-z-dj-flight-cross
113KW --- 12:09:40 17.5.2013
YO! standart.shit.VISUAL TERRRRRRRORRR by non-VJ 113kw .get ready your eyeass!
lol
ADE_ZEWL --- 11:14:49 17.5.2013
Omlouvám se všem, kteří se těšili, že zapromítám, ale bohužel jsem pozvaná na svatbu v jižních čechách, kde nesmím chybět.
Bude za mě suplovat 113KW která předvede vizual terror vj set :) a určitě to bude také zajímavá podívaná :)
Užijte si to :)
GENERIXX --- 8:25:33 17.5.2013
Bohužel musíme s lítostí oznámit, že djka Ja-Ne nemůže ze zdravotních důvodů vystoupit :( Už brzy ji ale uslyšíte na dalších BasSistaz mejdanech, tak neváhejte a sledujte náš program [ BasSistaz - pure girl noise ]
GENERIXX --- 10:12:34 8.5.2013