Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.divadlokampa.cz/divadlo/tickets/802

Další z procházek, které začínají a končí u Divadla Kampa a které vám ukážou město Praha z docela jiného úhlu pohledu. Pod vedením Kryštofa Kouckého.

Zveme Vás na procházku skrytou a tajemnou Prahou alchymistickou. V oblasti samotného centra starobylé Prahy navštívíme místa související s alchymií a mystikou. Povíme si o stěžejních principech alchymické transmutace ve vnitřní i vnější podobě, o symbolice i o Praze, která sama jako taková představuje Velké dílo. A jak to vše souvisí se současnými a nadcházejícími událostmi?

hlavní orientační body:

Kampa: Naše výchozí pozice, místo mnoha legend, tajuplných zákoutí a zdroje energie Nové Země.

Jánský vršek: Místo pobytu Edwarda Kelleyho a Johna Dee, dosud neprozkoumané podzemní alchymické laboratoře i magického egregoru (astrální stavby) pro spojení s planetárními sférami a vnitřní zemí.

Hradčany: Lokalita přímo posetá mnoha odkazy na alchymii v Praze, kde kromě jiného navštívíme i posvátný pahorek Žiži. Vnitřním zrakem prozkoumáme legendární tajemnou jeskyni pod Hradčany, kde se dodnes odehrává alchymistická elementární transmutace, která tvoří oporu Srdci české krajiny.

přestávka: Odpočinkové posezení v kavárně/cukrárně.

Židovské město: Zde se dotkneme díla jednoho z největších pražských zasvěcenců, rabbiho Jehudy Löwa ben Becalela. Povíme si, jak asi tento mág, alchymista a kabalista vytvořil Golema, což je vlastně pokročilý alchymistický homunkulus.

Staroměstské náměstí a okolí: Tady promluvíme o skrytých stránkách Orloje, podíváme se na mnoho domů, kde žili alchymisté. Blíže také prozkoumáme podstatu živlů na místě Mariánského sloupu.

Karlův most: Bájný střed, most mezi hemisférami, místo samotného Grálu. Zde si kromě povídání o skryté symbolice také můžeme na vlastní kůži vyzkoušet vnitřní transmutační proces a zkusit se tak dotknout onoho bájného Kamene mudrců.

Procházkou po městě i po svém vnitřním já provede

Kryštof Koucký - mystik, průzkumník hlubin lidského Já

Pořádá semináře o skrytých zákonitostech lidského těla a jeho interakcích s vesmírem, o duchovní komunikaci, hlubinném sebepoznání a různorodých aplikacích tohoto vědění. Po léta se zabývá krajinotvorbou (geomantií), mystikou, metafyzikou, alchymií a uměním. Sám říká, že je na mystické cestě srdce.

SEIBEI