Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

38 uživatelů půjde

hledání


https://www.facebook.com/events/242899162509481/

V Kanadě byl podepsán návrh zákona C-45, který porušuje 200 let staré dohody mezi Indiány a britskou korunou o půdě, rezervacích, atd.
Pojďme společn

V Kanadě byl podepsán návrh zákona C-45, který porušuje 200 let staré dohody mezi Indiány a britskou korunou o půdě, rezervacích, atd. Vláda, s posvěcěním premiéra Stevena Harpera, se tímto návrhem zákona snaží Indiánům půdu sebrat a zrušit jejich právo na ni, aby ji pak mohla začít využívat např. k těžbě nebo s ní jinak komerčně nakládat (např.prodat jako úložiště odpadu Číně apod.). Mluví se též o vedení ropovodu přes indiánská území pod různými chráněnými řekami. Návrh zákona již prošel parlamentem, ale bez toho, aby si kdokoli z vlády sedl ke stolu s představiteli First nations a snažili se na něčem domluvit. Proto v kanadských městech (a nejen kanadských) probíhají setkání lidí, která podporují hnutí Idle No More.

Setkání probíhají tak, že zpěváci zpívají a bubnují tzv. round dance a kdo chce, může se přidat ke společnému tanci všech přítomných lidí, kteří tančí kolem nich. Setkání probíhají v nákupních centrech či uprostřed rušných křižovatek. Zde se vyjadřuje podpora těm, kteří drží hladovku za tuto věc: je to především náčelnice Theresa Spence, která drží hladovku od 10.12.2012 a je symbolem těchto událostí, dále se k ní připojil i Emil Bell.

Obracím se proto na vás s naléhavou prosbou. PŘIJĎTE SE PŘIDAT A VYJÁDŘIT TAK SVOU PODPORU INDIÁNŮM A POMOCI ZASTAVIT NÁVRH ZÁKONA, který by ukradl Indiánům zbytek jejich země.

Vše proběhne 21.1.2013 od 16:00 před kanadskou ambasádou (akce je řádně písemně nahlášena na Magistrátu).
Pokud nestíháte tento čas, přijďte i později, budeme zpívat, jak dlouho nás to bude těšit; raději si však na to udělejte volno.

Nejedná se o žádnou bouřlivou demonstraci, ale pokojné vyjádření nesouhlasu se zmiňovaným návrhem zákona C-45 tak, jak to dělají Indiáni v Kanadě – pomocí společného setkání s round dance. I u nás jsou lidé, co se indiánské hudbě věnují a hrají i round dance, účast a plnou podporu přislíbily i lidé z kapel Dead Dog Singers, Čangleška Nunpa Singers, Walden Singers a Wanbli Ohitika Singers.

Nejde jen o akci příznivců indiánských kultur, ale všech lidí dobré vůle, kterým není osud druhých lhostejný. Ano, někdo může namítnout, že máme dost starostí s vládou v naší republice, ale nebuďme prosím líní a podpořmě jedny z posledních strážců naší planety, zvláště v době, kdy je víc než důležité pokusit se čerpat z jejich tradičních moudrostí a učení. POZVĚTE PROSÍM NA TUTO UDÁLOST SVÉ PŘÁTELE A ZNÁMÉ. Přijďte podpořit dobrou věc, zatančit si, zazpívat, užít pospolitosti.

Ono se to totiž netýká jen Indiánů, týká se to nás všech. A i když bydlíme v jiném státě, všichni jsme propojeni a žijeme na stejné Babičce Zemi. Co se stane jinde, má dopad i na nás.

Oficiální stránky Idle No More www.idlenomore.ca

TOMVYN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IN_DIE --- 16:11:37 18.1.2013
za větu: od toho okamziku nema smysl se indiany nadale zabyvat.
IN_DIE --- 16:10:34 18.1.2013
CORIM: dej si facku
TSKA_RESETKA --- 3:12:20 18.1.2013
CORIM: Naděje umírá poslední, kemo.

Je to o tom, co je v nás, a jak zabojujem. Myslím lidstvo celkově. Generace po nás (další generace), a tak. Co jim předáme. A co bude(m) dělat. A tak prostě, vše se vším souvisí, etc., myšlenky, kt. vkládáš do svého každodenního bytí, jednání, atd.
SPIPI --- 22:33:28 12.1.2013
Harper has finally agreed to modernize and implement the ancient treaties that were always supposed to bring peace and prosperity to First Nations.
http://www.whitewolfpack.com/2013/01/harper-gives-illusion-of-consultation.html

CORIM --- 18:06:29 12.1.2013
Co se tyce mne - indiani uz davno ztratili pravo na cokoliv - je to sice smutne ale jediny indiani kteri byli alespon trochu "moderni" byli zdecimovani Cortezem a Pizzarem (tj. Aztekove a Inkove) - od toho okamziku nema smysl se indiany nadale zabyvat.
_THE_WOLF_ --- 12:01:44 9.1.2013
např.prodat jako úložiště odpadu Číně apod.

tohle dela cely ten text dost podezrelym, dal jsem ani necetl... pro autora - chybi tam slovo jaderneho, to by znelo jeste hruzostrasneji :D
TSKA_RESETKA --- 12:39:13 8.1.2013
jen ať to udělají, buzeranti, a všichni tam chcípnou.. (Walker, Texas Ranger, IV.série, díl 6.)