Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


http://www.strejdadutch.cz/

(jediný nepřípustný dětský pořad)

DIVADLO - STREJDA DUTCH
16.01.2013 20:00 – 23:59 Club Styx, Sokolovská 144, Praha 8

(jediný nepřípustný dětský pořad)
STREJDA DUTCH NA WEBU

(vstup 50,-)

VIDEO:
STREJDA DUTCH NA YOUTUBE


REZERVACE MÍST NA PRODUKCE@CLUBSTYX.CZ
vstupné se bude platit v den konání akce.

!!!OMEZENÁ KAPACITA!!!

WEB - CLUB STYX


FACEBOOK EVENTclub & chill-out coffee STYX
Sokolovská 144/349
186 00 Praha 8 - Karlín

PSYLA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PSYLA --- 22:40:44 17.1.2013
kdo nestihl nebo komu se libilo ma jedinecnou a posledni sanci na delsi cas pristi stredu
[ Strejda Dutch - DUTCH FOR PRESIDENT / divadlotheatre / 23.1.2013 / CR - Praha ]
ANDY_WARHOL --- 15:24:08 17.1.2013
nekdy bych to taky rad videl, ale pres tejden neni zatim sance pro me. snad v lete
PSYLA --- 12:53:33 17.1.2013
vtip ne sranda az na pudu
DUKEV --- 12:34:09 17.1.2013
super jako vzdy:-)
ANDY_WARHOL --- 11:10:56 17.1.2013
tak jaky to bylo ?
HARVIE --- 10:35:44 16.1.2013
v 7 rano mam zkousku ve skole... budete se mnou nekdo do ty doby kalit? kdybych sel spat, tak nevstanu :-D
PSYLA --- 11:07:39 6.1.2013
ROZHOVOR se strejdou dutchem:
„Pozor děti, pozor děti, vemte ovladač, sedněte si na pr... zadek, je tu Strejda Dutch!" Začátek úvodní písně Show Strejdy Dutche, která se tváří jako zábavné představení pro děti holandského moderátora a zatím skrývá nakažlivý humor pro dospělé diváky, zpívá a na kytaru hraje Dan Bartoš. S autorkou rozhovoru se znají právě přes divadlo.

Fenomén Strejdy Dutche na Nymbursku můžeme pro představu přirovnat ve větším měřítku třeba k britskému Mr. Beanovi. Po své první úspěšné show, jak je jeho pódiové představení s videobloky koncipováno, přichází s druhou show, jejímž hlavním tématem je Strejdova kandidatura na českého prezidenta.

Jak vznikl fenomén Strejda Dutch? Alespoň v Nymburce
a Poděbradech už je to docela známý pojem.
Vznikl jako všechny postavy, kterých mám nepřeberné množství a postupně je oživuju ve scénkách se Strejdou Dutchem. Některé z nich se objeví v nové show, která se blíží. Strejda Dutch vznikl kombinací různých vlastností, které jsou mně osobně protivné, ale na druhou stranu je legrační se na ně dívat. Diváka baví svým jednáním, když neví, která bije a vytváří tak hrozný chaos. V reálném životě by s ním člověk asi jednat nechtěl. Špatné vlastnosti se za léta jeho existence nabalovaly, až je to takový koncentrát nechtěného.

Proč jsi ho začal prezentovat lidem?
Protože ho mám rád. Vždycky prezentuji to, co bych sám chtěl vidět.

Kdy poprvé fyzicky Strejda Dutch ožil?
Strejda Dutch fyzicky ožil 
v roce 2008.

Co tomu předcházelo?
Vždy pro mě bylo hlavní psát. Ať už scénáře, povídky nebo texty k písničkám. Zároveň mě zajímala filmová tvorba 
a v Show Strejdy Dutche se podařilo všechny tyhle libůstky spojit. Mě osobně víc baví, když můžu hrát na pódiu, než před kamerou. Těžko se totiž slučuje, když chci mít pod kontrolou dění před kamerou i za kamerou. Potom sleduji, že Strejda na videu je umírněnější než na pódiu, kde se do něj můžu pořádně vžít a odpálit tam všechny fóry, které Strejdu napadnou. To, co je schopen říkat a dělat,by mě samotného nikdy nenapadlo.

Kde se to v tobě vzalo, že se vlastně převtěluješ?
Pro mě je to novinka. Jsem klidný člověk, téměř až nemluvný. A Strejda Dutch je pravý opak. Já se tou rolí vlastně dostávám úplně na druhou stranu mince sebe sama. Zkouším si, jaké to je, 
a je to sranda, ale zároveň je to fyzicky vyčerpávající.

Myslíš si, že máš v sobě herce? Nebo je to čirý exhibicionismus?
Nevím, jestli se dá ze Strejdy vyčíst nějaké herectví, spíš jde o ten exhibicionismus. Dutch je vyloženě špatný herec, který přehrává a ví, že je nejlepší ze všech. Snad v některých mých ostatních postavách by šly prvky herectví najít lépe.

Které další postavy jsi oživil pro film nebo divadlo?
Třeba hned Strejdův kolega, Pepa z Prasečáku, postava, kterou jsem hrál, než jsem začal hrát Strejdu. Dalšími postavami jsou podvodný léčitel Hrazda nebo pan profesor Terárko, který se, doufám, začne objevovat častěji, i když je pro trochu silnější nátury.

Dialogy ve tvých představeních jsou v podstatě slušné a mají skrytý humor, významy.
Nemám rád, když je humor založen na vulgaritě, přestože Strejda je sám o sobě velmi vulgární postava. Jedná se ale jakoby o pořad pro děti, takže vulgarita jemu vlastní se musí skrýt spíš v jeho projevu
a chování, než v mluvě, i když mu sem tam slovíčko uklouzne. Nechci, aby šlo o prvoplánově vulgární humor, protože tomu se lidé opakovaně smát nebudou.

Proč je Strejda Dutch z Holandska?
Vychází z reálné postavy jednoho holandského alkoholika, kterého jsem poznal. Přemýšleli jsme, kam ho zařadit. Dětský pořad nám přišel jako nejvíc nejnevhodnější možné prostředí, proto jsme ho tam zasadili.

Kde všude už jste se Strejdou vystupovali?
Zatím jsme na druhém začátku. První byl kolem roku 2010 s Jirkou Vetešníkem, jako Strejdou Dutchem. Po dvouleté pauze jsme tu se Strejdou zpět v mém podání. Viděli nás v Nymburce, Brandýse, Milovicích, Lysé nad Labem 
a Poděbradech. Tam to vyloženě sedlo, za což jsme moc rádi.

Strejda Dutch se letos rozhodl kandidovat na českého prezidenta. Samozřejmě v rámci své role.
On se úplně sám nerozhodl, bylo mu to nabídnuto. Protože v tom vidí výhody pro sebe, přistoupil na kandidaturu. Iniciativa plyne od jeho poradce, který mu slíbil vše zařídit, a celá záležitost jde tak trochu mimo Strejdu. Počítá s tím, že bude prezident, ale vlastně se o to vůbec nezajímá. O tom je nová hra. Show Strejdy Dutche: Dutch For President, která má premiéru v neděli 21. října od 19 hodin v Boss Baru v Poděbradech.

Jakási groteskní prezidentská kampaň probíhá už od léta, Strejda Dutch má i vlaječky, heslo, dokonce i několik podpisů. Bude nová show vyvrcholením celé akce?
Samozřejmě úplně nepočítáme, že by se Strejda Dutch stal prezidentem, ale bude představení a to je hlavní. Představení opět s videovstupy je ten výsledný produkt a bude se hrát dál, stejně jako první představení. Hlavní náplní nové show je kandidatura na prezidenta.

Proč jsi ho jako autor postavy Strejdy Dutche nechal dojít až do této situace, kdy kandiduje na českého prezidenta?
S tím nápadem přišel Martin Rakušan, který hraje v nové show Dutchova poradce. Řekli jsme si, že by se z toho dalo vytěžit dost humoru, o který jde v této show především. Opět je to natolik nemožná spojitost, že jsme ji museli ztvárnit. A máme skvělé načasování: vždyť kdo jiný by mohl být českým prezidentem, než holandský moderátor dětských pořadů!

VIZITKA DANA BARTOŠE

Nymburák Dan Bartoš (24) pracuje na volné noze mimo jiné také v televizi, kde sbírá praktické zkušenosti s natáčením. Natáčení filmů je jeho zálibou od 13 let. Baví ho vše okolo divadla a filmu, což propojuje v originální show imaginárního holandského baviče Strejdy Dutche. Ten se stejně jako více postav zrodil v Danově hlavě. Stejně jako se umí postavit za kameru, vyřádí se i před ní v roli zmíněného alkoholika a moderátora dětských pořadů Strejdy Dutche nebo Pana Profesora Terárka.