Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

43 uživatelů půjde

hledání


http://www.inter-art.cz/news.php?article=101

Projekt POD ČAROU je každoroční výstavou studentů nepřijatých na vysoké umělecké školy a hlásících se znovu. Letos se bude konat již 4. ročník

Projekt POD ČAROU je každoroční výstavou studentů nepřijatých na vysoké umělecké školy a hlásících se znovu. Letos se bude konat již 4. ročník, v zastoupení těchto uměleckých škol:

• Akademie výtvarných umění v Praze
• Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
• Akademie múzických umění v Praze (HAMU, DAMU, FAMU)

Celý projekt vznikl za účelem podpory a poskytnutí možnosti prezentace a realizace nepřijatých studentů v závěrečných kolech přijímacích zkoušek.

O vysoké umělecké školy je vzrůstající veliký zájem, tudíž mohou být závěry přijímacího řízení často zavádějící. Tato výstava je mimo konzultací s danými profesory dobrým způsobem, jak prezentovat svou práci v konfrontaci s ostatními. Využít jiné prostory a prostředí.

Výstava se koná vždy v termínu před následujícím přijímacím řízením, zpravidla v období ledna, a jsou na ni pozváni i profesoři daných ateliérů. Projekt je otevřen všem uměleckým směrům, od roku 2007 je rozšířen i o směr filmový. V letošním roce bychom tento projekt rádi rozšířili o další směr a spojili se s dalšími katedrami uměleckých škol a to s HAMU a DAMU. Vystavovaným pracím se meze nekladou, naleznete zde malbu, fotografie, sochy, instalace zvukové – audiovizuální, filmy atd.

Samotná výstava a její vernisáž bývá obohacena o bohatý doprovodný program, zpravidla tvořen úspěšnými mladými lidmi, kteří vynikají ve svém oboru, např. studenti hudebních oborů mající vlastní a zaběhnuté a známe kapely, či lidé věnující se djingu.

Pro jednotlivé ročníky se snažíme využívat různých výstavních prostorů a rádi bychom udrželi tradici „každý rok na jiném místě“.

MANIFEE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TYCZKA --- 15:14:01 15.1.2009
prosím vás nevíte někdo, jestli není problém tam jít se psem?